BANG! v ulicích

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 9 až moc
Délka: Do 111 minut
Příprava: Náročná
Zapsáno: 6. 10. 2012 v 16.56
Karetní klasika tak, jak ji neznáte

Pravidla

Hru Bang! jistě znáte. Toto je hra do města na její motivy.
PŘÍPRAVA:
Pro každý tým nachystáme asi 100 lístečků: 10 s písmenem Š, po dvaceti s písmeny B, V a O a 30 s písmenem C. Píšeme vždy fixou v barvě týmu. Dále pro každou skupinu vyrobíme 5 papírků s nápisem TOP SECRET (opět jejich barvou) a vyrobíme dolary: za každý dokument 10 dolarů v pětidolarovkách + 10 dolarů za každý tým. Dále budem potřebovat asi 5 papírků s nápisem BANG! a 5 s nápisem VEDLE!. Na mapě vyznačíme každému týmu jednu ulici + území zvěda (doporučuji náměstí). Vše rozdělíme do složek (dolary a karty BANG! a VEDLE! mohou být v jedné složce)

PRAVIDLA:
Území:
Každému týmu dáme složku s jejich dokumenty a ukážem jim na mapě jejich ulici. Tam si umístí složku s dokumenty tak, aby šla vidět (nesmí ji schovávat). Kolem složky je chráněné území 2 m, kde nesmí dojít k souboji (viz. níže).
Hodnosti:
Ve hře BANG! jsou hodnosti šerif, vice, bandita a odpadlík. Nám přibyl ještě civilista. Papírky s písmeny označují tyto hodnosti.
Souboje:
Na začátku si každý u zvěda (tj. jeden organizátor) vylosuje jeden lísteček s hodností ve své barvě. Když se setkají dva lidé ze soupeřních týmů a jeden druhého chytí, začíná souboj: oba si ukáží lístečky a ten, kdo je výš, vyhrál.
ŠERIF zabije vice, banditu a civilistu.
VICE zabije banditu a civilistu a odpadlíka.
BANDITA zabije civilistu a odpadlíka.
CIVILISTA zabije odpadlíka.
ODPADLÍK zabije šerifa.
Pokud se potkají dva se stejnou hodností, umírají oba.
Vítěz vezme poraženému lísteček a poražený musí za zvědem pro nový. Zvěd se pohybuje ve svém území (po náměstí).
Pokud zabitý nese dokumenty či peníze, může si je nechat.
Dokumenty:
Cílem hry je získat co nejvíc dolarů. Ty získáte tak, že zvědovi prodáte tajné dokumenty protivníků - jejich hodnota je 10 dolarů. Má to ale háček: zvěd obchoduje jenom s šerifem, takže pokud se vám podaří ukrást něčí dokumenty, musíte je předat šerifovi - pokud nějakého zrovna máte - a ten je prodá zvědovi. Získané peníze dáte do své složky. Ale pozor, i dolary vám soupeři mohou ukrást. Naráz můžete ukrást pouze jeden dokument nebo jednu bankovku.
Bonusové karty:
Co by to bylo za BANG! bez karet BANG! a VEDLE!? Tyto karty je možné koupit u zvěda za 5 dolarů. S kartou BANG! porazíte kohokoliv (např. civilista porazí i šerifa), pokud u sebe ovšem daný nemá kartu VEDLE!. Obě tyto karty jsou použitelné pouze jednou, po jejich použití je musíte roztrhnout. K dispozici je jich ovšem jen málo, takže s jejich nákupem musíte pospíšit, aby je někdo nevykoupil. Nejsou ale levné, takže je na taktice týmu, zda do nich investuje.
Závěr hry:
Po skončení se všichni sejdou a týmy mají poslední šanci získat pár dolarů. Každý tým - aniž by o tom předem věděl - musí vymyslet nějakou otázku o své ulici (např. barva domu, počet pouličních lamp, počet popelnic... záleží na jejich všímavosti). Pokoud někdo z jiného týmu zná odpověď na tuto otázku, dostane za ni od zvěda 10 dolarů (jsou to pro něj přínosné informace).
Vítězem se stává tým s nejvíce dolary. Je dobré na konci udělat malý "obchod", kdy si týmy budou za své dolary moct koupit odměnu :)

Tahle hra měla docela úpěch, tak snad se vám bude hodit. Jenom je dobré nechat na ni dost času - klidně i přes hodinu. Ozvláštníte ji tím, že se zvěd bude různě schovávat a utíkat. Povolte také obchodování mezi týmy: někdo třeba uzavře spojenectví, nebo třeba soupeřům prodá své dokumenty, nebo je vymění za jejich dokumenty... záleží na nápadech hráčů, hru to může o dost zlepšit.
Potřeby: Papírky s hodnostmi, dolary, tajné dokumenty, karty BANG a VEDLE (vše viz. pravidla), mapa herního území, několik složek
Hru přidala: Ijáček
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!