BANG! v ulicích

Počet hráčů9moc
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyNáročná
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 43 hodnocení84
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 12330 krát (8 denně)
Parametry: Na ven, Pohybová, Honička, Bojovka, Chodička / strategická
Potřeby: Papírky s hodnostmi, dolary, tajné dokumenty, karty BANG a VEDLE (vše viz. pravidla), mapa herního území, několik složek
Karetní klasika tak, jak ji neznáte

Pravidla

Hru Bang! jistě znáte. Toto je hra do města na její motivy.
PŘÍPRAVA:
Pro každý tým nachystáme asi 100 lístečků: 10 s písmenem Š, po dvaceti s písmeny B, V a O a 30 s písmenem C. Píšeme vždy fixou v barvě týmu. Dále pro každou skupinu vyrobíme 5 papírků s nápisem TOP SECRET (opět jejich barvou) a vyrobíme dolary: za každý dokument 10 dolarů v pětidolarovkách + 10 dolarů za každý tým. Dále budem potřebovat asi 5 papírků s nápisem BANG! a 5 s nápisem VEDLE!. Na mapě vyznačíme každému týmu jednu ulici + území zvěda (doporučuji náměstí). Vše rozdělíme do složek (dolary a karty BANG! a VEDLE! mohou být v jedné složce)

PRAVIDLA:
Území:
Každému týmu dáme složku s jejich dokumenty a ukážem jim na mapě jejich ulici. Tam si umístí složku s dokumenty tak, aby šla vidět (nesmí ji schovávat). Kolem složky je chráněné území 2 m, kde nesmí dojít k souboji (viz. níže).
Hodnosti:
Ve hře BANG! jsou hodnosti šerif, vice, bandita a odpadlík. Nám přibyl ještě civilista. Papírky s písmeny označují tyto hodnosti.
Souboje:
Na začátku si každý u zvěda (tj. jeden organizátor) vylosuje jeden lísteček s hodností ve své barvě. Když se setkají dva lidé ze soupeřních týmů a jeden druhého chytí, začíná souboj: oba si ukáží lístečky a ten, kdo je výš, vyhrál.
ŠERIF zabije vice, banditu a civilistu.
VICE zabije banditu a civilistu a odpadlíka.
BANDITA zabije civilistu a odpadlíka.
CIVILISTA zabije odpadlíka.
ODPADLÍK zabije šerifa.
Pokud se potkají dva se stejnou hodností, umírají oba.
Vítěz vezme poraženému lísteček a poražený musí za zvědem pro nový. Zvěd se pohybuje ve svém území (po náměstí).
Pokud zabitý nese dokumenty či peníze, může si je nechat.
Dokumenty:
Cílem hry je získat co nejvíc dolarů. Ty získáte tak, že zvědovi prodáte tajné dokumenty protivníků - jejich hodnota je 10 dolarů. Má to ale háček: zvěd obchoduje jenom s šerifem, takže pokud se vám podaří ukrást něčí dokumenty, musíte je předat šerifovi - pokud nějakého zrovna máte - a ten je prodá zvědovi. Získané peníze dáte do své složky. Ale pozor, i dolary vám soupeři mohou ukrást. Naráz můžete ukrást pouze jeden dokument nebo jednu bankovku.
Bonusové karty:
Co by to bylo za BANG! bez karet BANG! a VEDLE!? Tyto karty je možné koupit u zvěda za 5 dolarů. S kartou BANG! porazíte kohokoliv (např. civilista porazí i šerifa), pokud u sebe ovšem daný nemá kartu VEDLE!. Obě tyto karty jsou použitelné pouze jednou, po jejich použití je musíte roztrhnout. K dispozici je jich ovšem jen málo, takže s jejich nákupem musíte pospíšit, aby je někdo nevykoupil. Nejsou ale levné, takže je na taktice týmu, zda do nich investuje.
Závěr hry:
Po skončení se všichni sejdou a týmy mají poslední šanci získat pár dolarů. Každý tým - aniž by o tom předem věděl - musí vymyslet nějakou otázku o své ulici (např. barva domu, počet pouličních lamp, počet popelnic... záleží na jejich všímavosti). Pokoud někdo z jiného týmu zná odpověď na tuto otázku, dostane za ni od zvěda 10 dolarů (jsou to pro něj přínosné informace).
Vítězem se stává tým s nejvíce dolary. Je dobré na konci udělat malý "obchod", kdy si týmy budou za své dolary moct koupit odměnu :)

Tahle hra měla docela úpěch, tak snad se vám bude hodit. Jenom je dobré nechat na ni dost času - klidně i přes hodinu. Ozvláštníte ji tím, že se zvěd bude různě schovávat a utíkat. Povolte také obchodování mezi týmy: někdo třeba uzavře spojenectví, nebo třeba soupeřům prodá své dokumenty, nebo je vymění za jejich dokumenty... záleží na nápadech hráčů, hru to může o dost zlepšit.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: Věcná: když někdo získá v souboji charakter toho, kdo prohrál, může vyžívat oba dva tak, jak se mu to bude zrovna hodit v duelu následujícím?
: Hra byla super, takže velmi děkuji. Jen poznámka, že pokud bych hru připravovala příště, tak bych dala víc papírků "dokumenty" a ohraničila hrací prostor fáborky.
: Cílem hry je získat co nejvíc dolarů. Ty získáte tak, že zvědovi prodáte tajné dokumenty protivníků - jejich hodnota je 10 dolarů. Má to ale háček: zvěd obchoduje jenom s šerifem, takže pokud se vám podaří ukrást něčí dokumenty, musíte je předat šerifovi - pokud nějakého zrovna máte - a ten je prodá zvědovi. Získané peníze dáte do své složky. Ale pozor, i dolary vám soupeři mohou ukrást. Naráz můžete ukrást pouze jeden dokument nebo jednu bankovku. The best las vegas defense attorneys
: Máša: Doporočuji spíš časový limit, jinak je délka absolutně neodhadnutelná.
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!