Kanály

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 3 až 50
Délka: Do 111 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 1. 12. 2006 v 19.17
Co si takhle obkreslit pár kanálů?

Pravidla

Hra je vhodná do úzkých uliček, kde nejezdí moc aut. Cílem hry je obkreslit (ofrotovat) co nejvíce druhů poklopů od kanálů.


Rozdělíme hráče do skupinek tak po třech a vypustíme do města (spíše menšího území). Každé dáme arch balicího papíru a dostatek barevných kříd. Můžeme skupiny barevně odlišit. Nezapomeneme zdůraznit čas návratu a základní pravidla bezpečnosti ve městě.
Způsob obkreslování kanálů (tzv. frotování): Přiložíme baličák na kanál a překreslíme křídou. Vystouplé části se obkreslí výrazněji a prohloubené naopak.


Aby to bylo trochu složitější, můžete přidat pravidlo s životy. Je však nutné mít k dispozici chytače a jednoho léčitele (např.: starší členy oddílu). Hra se pak stává zajímavější a napínavější.
Každému hráči před začátkem hry nakreslíte fixou na ruku tři čárky, které znázorňují životy. (Můžeme použít drobné předměty, kamínky, žaludy, ořechy…).Během hry se v území pohybují chytači, kteří logicky honí hráče a pokud někoho chytnou, přeškrtnou mu život. Hráč, který je bez života, se musí vrátit k léčiteli. Ten jim udělí další životy.
Potřeby: dostatečný počet archů balicího papíru a barevných kříd, fixy (nebo drobné předměty, které budou znázorňovat životy)
Hru přidala: Káďa
Zdroj nebo autor: moje a sestřiná paměť
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!