Princezna Rosenka

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti
Počet hráčů: 1 až moc
Délka: Do 12 minut
Příprava: Bez přípravy
Zapsáno: 1. 6. 2013 v 10.32
Je po dešti? Louka a les kolem klubovny jsou přímo nasáklé vodou? Pak je čas pomoct princezně Rosence z jejího prokletí.

Pravidla

Příběh: Viděli jste pohádku o Duhové panně? Ta měla dcerku, princeznu Rosenku, a koupala jí v duhové vodě. Musela se však vrátit k Vládci pramenů a opustit svět lidí a princezně Rosence se stýskalo po barvách její koupele a všude sháněla duhovou vodu. Syn Vládce pramenů ji sehnal od Duhy a přispěchal s ní k Rosence. Když ji chtěl předat, proměnila se ve vodu obyčejnou a princezna jí pohrdla. To rozzuřilo Vládce pramenů a pronesl kletbu nad princeznou: \\\"Za to, že si nevážíš čisté vody, promění se všechna voda, které se dotkneš, v perly.\\\" I prosili ho, ať kletbu zruší, že Rosenka zemře žízní, a nakonec se smiloval... pouze pod podmínkou, že mu princezna Rosenka nasbírá a donese číši čisté vody. A tak začala sbírat kapičku po kapičce z ranní rosy na lučním kvítí...ještě že na to není sama.

Hra: V okolí klubovny je jistě spousta rostlinek a stromů, ze kterých by mohlo spadnout pár kapek dešťové vody. Zkusme tedy princezně pomoci ve sbírání. V naší pohádce sice došly perly, ale i tak si můžeme vyzkoušet, jak je těžké naplnit svůj hrneček čistou dešťovou vodou... Tak která princezna bude nejúspěšnější?

Doporučení: Je vhodné dát časový limit cca 10 min, loužová ani okapová voda se nepočítá.
Potřeby: Hrneček či kelímek pro každého
Hru přidala: FHanka
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!