Letiště

Počet hráčů30150
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyNáročná
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 12 hodnocení54
%

 
Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 3381 krát (3 denně)
Parametry: Do místnosti, Na ven, Pohybová, Chodička / strategická, Na inteligenci / paměť
Potřeby: Dataprojektor, PC, vytištěné soubory "rezervace letenky", "info lety", "letenky", připínáčky, papíry, fixy/průpisky
Zjisti informace o letadlech, podej včas rezervace a získej letenky.

Pravidla

Motivace, úvod:
Hráči se snaží dostat z bodu "A" do bodu "B" (u nás Shanghai - Dillí). Letadlo je jedinou možností, jak se do dané oblasti dostat. Dostávají se tak na letiště, kde panuje ruch a zmatek. Odletové tabule neobsahují všechny informace - a tak je musí zjistit před tím, než si mohou koupit letenku a odletět. Dále musí vyplnit rezervaci letenky a předat ji u přepážky, doufaje, že v daném letadle bude ještě místo a obdrží letenku. Počet míst na každý let je totiž omezen.

Cíl hry:
Získat co nejvíce letenek.
var. A: některé letadla jsou s přestupem - nutno tedy získat obě letenky.
var. B: přestupy se nepočítají. Každá letenka = 1 bod.

Pravidla:

Hra je koncipována na necelé 2 hodiny (dle potřeby ji lze zkrátit), pro 80 dětí, rozdělených do 6 skupin. Lze hrát i v jiném počtu - je však nutno upravit soubor letiště.xls změněním počtu volných míst v letadle.

Celkem existují 3 lokace, ke kterým jsou rozděleny děti, které plní vždy jednotlivé role (v průběhu hry lze počty upravovat, případně měnit role):
- Místo (v lese), kde jsou rozmítěny informace o letech
- "Stanice na půl cesty"
- Letiště

Místo, kde jsou umístěny informace o letech
V prostoru (vzdáleném cca 50-100m) jsou rozmístěny informace o jednotlivých letech. V případě lesa, na každém stromu po jednom letu. (viz. soubor info lety.doc).

Děti určené k získávání informací ("sběrači") se pohybují pouze mezi tímto prostorem a "stanicí na půl cesty". Jejich úkolem je pamatovat si informace o letech a sdělovat je zapisovatelům na stanici. Vhodné pro 2/5 skupiny.


"Stanice na půl cesty"
Zde se shromažďují informace o letech, které jsou dětmi přenášeny z herního prostoru.

Děti zde pouze zapisují informace ("zapisovatelé"), které jim jsou sdělovány "sběrači". Nic víc se od nich nevyžaduje - pouze organizování a zapisování. Vhodné pro cca 1/5 skupiny

Letiště:
Zde je na plátno pomocí dataprojektoru promítána odletová tabule s lety. (viz. suobor letiste.xls). Krom toho je promítán přesný čas. Jakmile nastane čas odletu letadla posune se odletová tabule o buňku níže. Pokud děti nestihly dát do tohoto času rezervaci, již nemohou.

Aby podali rezervaci musí vyplnit správně rezervační lístek (viz. soubor rezervace letenky.doc). Poté se postaví do řady k přepážce, kde je jejich rezervační lístek zkontrolován. Pokud je vše správně a letadlo ještě stále neodletělo a je zobrazeno na odletové tabuli, dostanou letenku. V řadě k přepážce smí mít dítě u sebe pouze jednu rezervaci a nesmí ji v průběhu stání v řadě vyměnit za jinou.

Děti, které jsou na této pozici vybíhají k "stanici na půl cesty" a zde si opět pamatují informace, které jsou zde napsány. Sbírají ty informace, které jsou pro ně podstatné - snaží se tedy získat takové lety u kterých mohou získat letenku. Po přeběhnutí (do 50m) na letiště vypisují informace do rezervační lístků a podávají je k přepážkám. Jedná se tedy o 3 úkoly, které plní. Vhodné pro cca 2/5 skupiny.


Vysvětlení k souborům:
info lety.doc: Soubor obsahující informace k vyvěšení do prostoru ohledně letů.

letenky.jpg: Letenky děti obdrží za správně vyplněnou rezervaci, která je podána včas - tedy v době, kdy letadlo svítí na odletové tabuli - a má stále volné místo. Je vhodné je předem vyplnit, jelikož při hře samotné na to nebude čas. Počet letenek odpovídá celkovému počtu letů. (při hře jsme měli o jednu letenku na každý let méně a v případě potřeby jsme ji dopsali)

rezervace letenek.doc: vytisknuty a rozstříhány v dostatečném množství (=počet letů x počet družin).

letiste.xls: soubor obsahující seznam všech letů v přehledné tabulce a samotno odletovou tabuli. Na tabuli se pak krom informací ze souboru info lety.doc nalézá i počet volných míst, které v letadle jsou. Počet volných míst je snižován dle toho, jak postupně děti chodí a dostávají letenky na dané lety. Počet volných míst totiž někdy neodpovídá počtu skupin. Mnohé tak nedostanou letenky na všechny lety. Ti, kteří čekají v řadě pak vidí, že čekání na daný let je nepodstatné, jelikož už třeba žádné volné místo v letadle již není a mohou se postavit do řady s novou rezervací či novou rezervaci vypsat...


 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: Potreboval by som pár vysvetlení, ak by sa dalo, tak by som bol vďačný ak by si mi Ondraszek napisal na e-mail martinn301@gmail.com. :) Veľmi pekne ďakujem :D :)
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!