Saloon Day

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 8 až moc
Délka: Delší
Příprava: Náročná
Zapsáno: 4. 5. 2006 v 23.04
Podobné hry
Hazardní večer se směnkami, který ovlivní celý zbytek tábora

Pravidla

Tato hra se hodí na tábor či na hodně dlouhé výpravy.

První fáze
Všichni hráči si vytvoří směnky. Směnkou se rozumí úpis, který jeho vlastníkovi dává právo něco požadovat po autorovu směnky. Směnka se zpravidla píše na nějaké služby a musí mít určité formality: jméno autora směnky, přesný popis toho, na co vlastně je směnka napsána, a jak dlouho či kolikrát autor směnky provede to, k čemu se upsal. Je dobré omezit výrobu směnek jen na jednorázové akce, zvyšuje to přehlednost.

Nějaké příklady:
Budu místo držitele této změnky jednou v noci hlídat tábořiště. Honza.
Držiteli této změnky třikrát vyperu ponožky. Kuba.
Držiteli této směnky jednou odevzdám svůj oběd. Pepa.
Celý den budu dělat držiteli této změnky poskoka a plnit všechna jeho splnitelná přání. Kryšpín.
Pro pobavení celého tábora se proplazím sto metry blízkého potoka. Martin.
Přenechám na den svoji funkci vedoucího tábora držiteli této směnky se všemi právy i povinnostmi, které z toho plynou. Tomáš.
Držiteli této směnky budu jeden večer dělat Geishu. Terka.

Pokud na směnce není explicitně napsáno, kdy dojde se splnění, aplikace práva plynoucího ze směnky je na jejím držiteli a může jej využít, až se mu to bude hodit.

Druhá fáze
Organizátoři založí banku. Banka vydává herní peníze a stará se o ohodnocování směnek. Bývá dobré vytvořit vícečlennou komisi, která oceňuje směnky, vypadá to důvěruhodně a podporuje to atmosféru důležitosti a vážnosti. Úkolem banky je prohlédnout každou směnku, ohodnotit ji (co nejspravedlivěji) a vyplatit za ni jejímu autorovi odpovídající počet herních peněz. Za drsné směnky, jejichž naplnění bude autora stát mnoho sil a za takové, které držiteli přináší velkou výhodu, se vyplácí pochopitelně více, než za ty slabší. Je na komisi a na bance, aby byla co nejobjektivnější.
Mladé a unáhlené hráče, kteří napíší milióny směnek, je dobré uzemnit a vysvětlit, že mohou napsat jen takové množství směnek, které pak budou schopni naplnit.

Třetí fáze
Nastává vlastní Salónní večer. V hazardních hrách se utápí herní peníze, vyhrává se a prohrává se.
Tuto fázi je dobré umístit do velké místnosti, do jídelny či jinam. Hodí se různé vonné tyčky, svíce, vše, co navozuje atmosféru důležitosti a zvláštnosti.
Pokud je hra zařazena krátce po návštěvním dni a tudíž zbývají nejrůznější buchty a dobroty nebo pokud je zrovna v kuchyni zásoba dobrého jídla, je zajímavým zpestřením založit kantýnu, kde se tyto dobroty prodávají (za herní peníze).
Také je dobré vyhradit drobný koutek pro soukromé podnikání. Za určitý poplatek tam hráč může začít podnikat, provozovat vlastní hazardní hru či nabízet své služby ostatním.
Jaké hazardní hry použijete, je na vás. Pokud máte k dispozici ruletu, neváhejte. S kartmi se dá hrát poker, ale zajímavější je jen rychlá smrt typu vyšší karta bere vše (hrát proti bance). Nezapomeňte na BlackJack neboli Oko (také nejlépe proti bance). S kostkami se dá dobře hrát Macháček nebo sázet na číslo, které padne (výhra 6:1, stejně jako u rulety). Užitečné jsou kalíšky (tady je, tady není) - místo nich se dají použít i třeba kartičky s tečkou, zespoda označené pivní tácky, krabičky od sirek...

Poslední fáze
Následuje dražba směnek.
Tuto fázi je dobré rozjet až v určitém časovém odstupu. Protože vlastní hazard většinou bývá večer, dražbu začněte až ráno nebo nejlépe odpoledne.
U každé směnky přečtěte, o čem je, ale nezmiňujte, kdo ji vystavil, dokud si ji někdo nekoupí. Nastavte vyvolávací cenu, hráči potom přihazují nabídky a kdo dá nejvíc, získává směnku. Takto je možné odkoupit zpět svoji směnku (svůj text si většinou každý pamatuje) nebo získat směnky někoho jiného.
Před tím vším je také dobré seznámit zájemce přibližně, jaké typy směnek jsou k dispozici, a těmi nejatraktivnějšími začít.
Směnky, o které není zájem, propadávají, a po vydražení všech směnek jsou do druhého kola dražby. Pokud o ně přesto není zájem, propadají banku. Je pak na vedoucích, jak se zachovají, ale uplatňovat by je neměli, protože oni neriskovali své peníze za své směnky v hazardu. Leda že by i oni se účastnili tím, že nabídli své směnky...

Zbytek tábora / akce
Následující dny si držitelé směnek od jejich autorů mohou vyžadovat služby, ke kterým se autoři na směnkách zavázali. Dodržení závazků je pochopitelně závazné, pokud se někdo zdráhá, je na vás, jak se s ním vypořádáte, ale nemělo by k tomu dojít.
Potřeby: Hazardní hry, herní peníze
Hru přidal: Okoun
Zdroj nebo autor: Slovenský skauting
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!