Velká aukce

Počet hráčů320
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 82 hodnocení81
%

 
Podobné hryPodobné hry

 
Autor:
Zdroj: Čajovna, vlastní hlava
Zapsáno:
Zhléhnuto: 19683 krát (7 denně)
Parametry: Do místnosti, Na inteligenci / paměť, Hra pro učení či vzdělávání, Zážitková / inscenační
Potřeby: dražební kladívko
získej ty nejcennější předměty v opravdové dražbě, kde se makléři perou o miliony

Pravidla

Hru je vhodné uspořádat jako večerní program. K navození atmosféry opravdové dražební síně je vhodné, aby alespoň organizátoři měli společenské oblečení. Burzovní rekvizity (např. dětská pokladna, dražební kladívko, účetní knihy..) v místnosti jsou samozřejmostí.

Na začátku dostane každý hráč-makléř určité množství peněz, ideálně milion dolarů. Pokud se bojíte, že někteří hráči budou pasivní, můžete vytvořit dvojice nebo skupiny. Vyvěsí se soupis dražených věcí (cokoliv od holinek po špendlík) a u každé věci se připíše, kolik bodů za ni hráč dostane, pokud ji zakoupí - v rozpětí 1-10. Podle počtu hráčů doporučuji 15-40 věcí. Víc ne, protože potom se hra příliš vleče.

Potom jdou předměty do dražby přesně podle seznamu. Dražba musí probíhat rychle, licitátor musí mít výkonné hlasivky a celou dražbu řáně popohánět a dramatizovat. Dražby musí mít spád, protože jinak se nezúčastnění nudí. Vyvolávací ceny by se měly pohybovat v rozmezí 10-200 tisíc za kus, určuje licitátor podle situace a hodnoty předmětů.

Je na hráčích, jakou zvolí strategii, jak rozloží své finance a do jaké aukce půjdou.

Na konci samozřejmě vyhrává ten s největším počtem bodů, bývá to tak kolem 15.

Alternativou může být tzv. holandská dražba, kdy se nasadí vysoká cena, s kterou se jde postupně dolů a vyhrává ten, kdo první cenu zastaví.
 

Alternativní pravidla

: na táboře je dobré dát do dražby nalezené věci a děti jako peníze používají kliky, zabava pak je kdyz někdo vydraží špinavé ponožky za 100 kliků a musí je pak opravdu udělat. Pokud někdo vydraží cizý věc, kliky udělá a pak může pravému vlastníku jeho ponožky prodat za nějakou službičku jako například mytí nádobí...
: Hráli jsme to v rámci Společenského večera (Ruleta, Sázky, atd.), ve kterém každý dostal do začátku tisíc korun, mohl peníze získat nebo ztratit, pokud v průběhu večera neměl za co by hrál, mohl si vyřídit v bance směnku (musel něco nabídnout - pamatuju si na nošení svačiny po dobu jednoho týdne a dostal různý obnos v tomto případě asi sto korun) a tyto směnky se potom dražily. Po hodině hry musel každý mít alespoň jednu směnku. Náramná legrace, a ty následky... kamarád dostal zelenomodrý dort na směnku "upeču k narozeninám dort" :schizo:

Komentáře

: paráda:break::megafon::cosi::hura::):-)%-):pivko::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba:
: sranda byla, když se vydražil dolar za dva dolary... to je tak, když někdo nedává pozor a reaguje na pobízení "řekni dva"
: Ahojte, nemôžete sem niekto hodiť zoznam veci, ktoré ste dražli? Teda nejde mi presne o zoznam vecí, ale ako asi bolo rozložené to bodové hodnotenie (či rovnomerne, alebo lacnejšie na začiatku, prípadne na konci). Vďaka :)
: parádní hra :cool:
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!