Inzeráty

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 12 až 25
Délka: Neurčitelná
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 24. 1. 2007 v 18.27
Nejen seznamovací příjemná a dobrodružná aktivita

Pravidla

Každý z hráčů si najde svůj koutek v místnosti, kde hraje nevtíravá hudba, hoří svíčky a všeobecně tam panuje příjemná atmosféra, vezme si papír a tužku a začne sepisovat svůj inzerát dle organizátorem stanoveného postupu. Jsou určeny otázky, na něž má inzerent odpovídat, kolonky, které je potřeba vyplnit - nejlepší je inzeráty předem připravit, vytisknout a rozdat. Kolonky mohou být různé - oblíbená pohádka, nejhorší charakterová vlastnost, postoj vůči hranostajům... Vyplněné inzeráty si každý podepíše svou vlastní značkou - pseudonymem (např. Zelený lenochod, Dendrit, Anna Kareninová...) a pověsí na předem určenou nástěnku/zeď. Důležité je zachovat diskrétnost, aby nikdo nevěděl, komu který inzerát patří.
Následuje druhá fáze: je zřízena pošta, díky které lidé mohou komunikovat s autory těch inzerátů, kteří je zaujali - napíší jim dopis či vzkaz, podepíší se svou značkou, na složený lístek doplní značku adresáta a zásilku odnesou na poštu. Je možné, že jim odpoví a rozvine se korespondence. Roli pošťáků zastávají organizátoři, kteří zásilky třídí. Pošta by měla být na odděleném místě a k přepážkám se přistupuje jednotlivě:), jde o to, aby nikdo nevěděl, resp. mohl jen tušit, s kým si dopisuje.
Poslední fáze: končí dopisování, všichni se sesednou, organizátor postupně přečte inzeráty, kolektiv tipuje, čí by mohly být, následně se autor přizná.
Potřeby: papíry, tužky, místnost dle požadavků, nástěnka či zeď, na níž je možno inzeráty lepit, případně pošťácké uniformy:)
Hru přidala: Veve.jpp
Zdroj nebo autor: Príručka pre skautských vodcov
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!