Včelka Mája

Počet hráčů651
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 8 hodnocení75
%

Autor:
Zdroj: Organizátorský kurz Hnutí Brontosaurus
Zapsáno:
Zhléhnuto: 2636 krát (3 denně)
Parametry: Na ven, Na hřiště, Na sníh, Pohybová, Pro zasmání, Seznamovací
Potřeby: provázek, jeden štětec do trojice, jedna mistička pro tým, temperky, kartonové kytičky, lentilky, brčko pro každého hráče, mističky pod kytičky, znělka Včelka Mája
Zahrajme si na pilnou Včelku Máju a možná, že získáme i nějakou tu sladkost :-)

Pravidla

Hra má dvě fáze. Po celou dobu může hrát píseň Včelka Mája od Káji Gotta . Vhodné oblečení pro hráče jsou kraťasy. Každý tým má svou barvu (temperka) a mističku, kam se po opylení květin nosí lentilky.

Fáze 1: Hráče rozdělíme na trojice, prostřední člen vždy tvoří zadeček včely a kolem pasu si přidělá provázek se štětcem (lepší jsou dřevěné, po nich provázek tolik neklouže dolů). Zbylí dva tvoří křidýlka a po celou dobu drží zadeček za ruce. Po louce jsou rozmístěné mističky s papírovými květinami jako záklopkou. Pokud je květina opylená ( jsou na ní minimálně tři různobarevné šmouhy), vedoucí ji otevře jako zralou.

Fáze 2: Každý z týmu má své vlastní brčko, pomocí kterého nosí lentilky z opylené (otevřené) květiny do mističky svého týmu, která se nesmí přemisťovat. Vše bez pomocí rukou.

Vítězí tým, který nasbíral nejvíce lentilek. Každý tým navíc může sníst svoje lentilky. Je dobré pokud ještě jednu krabičku dostanou od vedoucích, přenesené lentilky bývají dost oslintané :-).
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

Nikdo hry neokomentoval.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!