Včelka Mája

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 6 až 51
Délka: Do 12 minut
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 31. 7. 2014 v 17.34
Zahrajme si na pilnou Včelku Máju a možná, že získáme i nějakou tu sladkost :-)

Pravidla

Hra má dvě fáze. Po celou dobu může hrát píseň Včelka Mája od Káji Gotta . Vhodné oblečení pro hráče jsou kraťasy. Každý tým má svou barvu (temperka) a mističku, kam se po opylení květin nosí lentilky.

Fáze 1: Hráče rozdělíme na trojice, prostřední člen vždy tvoří zadeček včely a kolem pasu si přidělá provázek se štětcem (lepší jsou dřevěné, po nich provázek tolik neklouže dolů). Zbylí dva tvoří křidýlka a po celou dobu drží zadeček za ruce. Po louce jsou rozmístěné mističky s papírovými květinami jako záklopkou. Pokud je květina opylená ( jsou na ní minimálně tři různobarevné šmouhy), vedoucí ji otevře jako zralou.

Fáze 2: Každý z týmu má své vlastní brčko, pomocí kterého nosí lentilky z opylené (otevřené) květiny do mističky svého týmu, která se nesmí přemisťovat. Vše bez pomocí rukou.

Vítězí tým, který nasbíral nejvíce lentilek. Každý tým navíc může sníst svoje lentilky. Je dobré pokud ještě jednu krabičku dostanou od vedoucích, přenesené lentilky bývají dost oslintané :-).
Potřeby: provázek, jeden štětec do trojice, jedna mistička pro tým, temperky, kartonové kytičky, lentilky, brčko pro každého hráče, mističky pod kytičky, znělka Včelka Mája
Hru přidala: Sandálkař
Zdroj nebo autor: Organizátorský kurz Hnutí Brontosaurus
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!