Podloudníci

Počet hráčů1020
DelšíDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 3 hodnocení59
%

Autor:
Zdroj: CAHA, Milan; ČINČERA, Jan; NEUMAN, Jan. Hry do kapsy VII. Praha: Portál, 2004.
Zapsáno:
Zhléhnuto: 1912 krát (3 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Pohybová, Táborový den / hra na pozadí
Potřeby: kanystr s vodou, obálky s instrukcemi
Pašování rybiček.

Pravidla

Hraje několik fyzicky stejně zdatných skupin. U mladších hráčů je v každé bandě i jeden z organizátorů hry. Vedoucí určí pro každou bandu šéfa a jednoho záškodníka, kterého nenápadně (nejlépe den předem) informuje o hře a o jeho speciální roli.
Vedoucí předá obálky s instrukcemi šéfům band. Ti shromáždí své skupiny, prostudují společně instrukce, dohodnou se na postupu a vyrazí. Mají co nejrychleji dopravit zásilku rybiček (kanystr s vodou) na určené místo. Při cestě dodržují pravidla popsaná v instrukcích. Šéf bandy se snaží odhalit záškodníka a zlikvidovat ho určeným způsobem. Záškodník se snaží zpomalovat postup skupiny a nebýt odhalen. Podle místních podmínek zvolíme trasu a úkoly během cesty (vyměnit vodu v kanystru, natrhat určitý druh ,,potravy", projít nepozorovaně určitým úsekem, překonat překážku,...)

Příklad instrukcí:
Obálka: Důvěrná zpráva pro šéfa bandy. Otevřít ihned!
Text zprávy: Na místě XX přistálo letadlo s dodávkou přísně chráněných tropických ryb v kanystrech. U naší základny se objevil překupník, který má o tuto dodávku zájem. Musíte si ovšem pospíšit. O zásilce ví i konkurenční gangy - překupník koupí ryby pouze od toho, kdo mu ryby dopraví dřív. Takže shromážděte svou bandu a co nejrychleji se vydejte na cestu.
Varování 1: Policie hlídá mosty přes řeku - žádný nesmíte použít.
Varování 2: Snažte se být co nejméně nápadní. Vyhněte se střetům a jakýmkoli fyzickým potyčkám s konkurenčními bandami.
Varování 3: Ve své skupině máte záškodníka z konkurenční bandy, který brzdí váš postup. Zlikvidovat ho může pouze šéf bandy tak, že na něj zamíří prstem a řekne ,,bum". Může zastřelit tolik podezřelých, kolik uzná za vhodné. ,,Mrtvý" hráč pak neovlivňuje další průběh hry, nemluví, neprozradí , zda byl opravdu záškodníkem, a odejde na základnu. Členy vašeho gangu jsou: A, B, C, D a E.

Reflexe hry:
K diskusi: Jsou zvířata pašovaná i ve skutečnosti? Jaké to bylo rozhodnout se označit někoho jako záškodníka? jak probíhala spolupráce ve skupině?
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

Nikdo hry neokomentoval.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!