Majáky

Počet hráčů440
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 16 hodnocení73
%

Autor:
Zdroj: Oddíl Vorvaň
Zapsáno:
Zhléhnuto: 7111 krát (10 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Na hřiště, Do tmy, Pohybová, Pro zasmání, Honička, Sportovní, Bojovka
Potřeby: baterka/y
Hrajete rádi na schovku? Zkuste tuhle speciální variantu!

Pravidla

Hra je vhodná zejména do tmy, ale níže je popsána i denní varianta.

Pro hru se u nás vžil název Majáky, i když její příběh je trochu jiný. Jako legendu můžete použít třeba útěk z vězení či průnik na území nepřítele.

Cílem hráčů je dostat se z bodu A do bodu B a nebýt přitom spatřeni "strážnou věží". "Strážnou věž" představuje hráč či vedoucí, který hráčům ztěžuje postup. Po celou dobu hry stojí na místě a je vybaven baterkou. Pokud během hry posvítí na pronikajícího hráče, ten se musí vrátit zpět do bodu A. Počet "strážných věží" stanovte podle velikosti území, přehlednosti terénu či věku hráčů.

Denní varianta se liší v tom, že "strážná věž" nemá baterku, ale hráče posílá zpět pouze pohledem a vykřiknutím jména. Dlaněmi si však částečně cloní výhled do stran, aby to hráči měli snazší.

JINÁ VARIANTA: "Strážné věže" se na místě pomalu otáčejí dokola a koukají (svítí) vždy jen přímo před sebe. Jelikož se jejich pohyb dá předvídat, je to pro pronikající hráče snazší.
 

Alternativní pravidla

: Je potřeba pořádne promyslet, kolik vedoucích (strážních věží) rozmísníte. Když sme to na táboře hráli, vedoucích bylo moc. Pak po patnácti minutách snažení se dostat se plazením po centimetrech alespoň trochu blíž to všechny omrzelo. Také byli hodně emotivní momenty, když byl někdo už téměř tam a zrazu se vracel nadávajíc spátky. Také svítení baterkou je dost nejasné, nevíte, zda svítí na vás, zeptáte se a tím se prozradíte, pak jsme křičeli spolu se svícením taky jména.

Komentáře

: Tuto hru jsem hrál, je to fajn hra na odreagování
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!