Izolovaná

Počet hráčů15100
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 11 hodnocení79
%

Autor:
Zdroj: Nápad přejatý z hry Jezzball, princip Lachtan
Zapsáno:
Zhléhnuto: 2526 krát (5 denně)
Parametry: Na ven, Pohybová, Chodička / strategická
Potřeby: Provázek (ideální silnější barevná vlna, 200 m stojí asi 100 .-), papírové koule, poklad
Princip staré počítačové hry převeden do skautské praxe. Aby ses dostal k pokladu, izoluj všechny vedoucí!

Pravidla

Jedná se o adaptaci staré PC hry Jezzball.
Nejdříve je třeba provázkem či vlnou ohraničit prostor ve výšce cca 1 m - ideálně do čtverce, ale jdou i jiné tvary. Délka jedné strany závisí na počtu hrajících, 30-60 m). Doprostřed ohraničeného útvaru se umístí poklad či cokoli co mají děti získat a toto území se také ohraničí cca 2 m nad zemí - aby se pod tímto provázkem dalo volně probíhat. Do celého prostoru se rozprostřou vedoucí, kteří mohou volně pobíhat uvnitř celého velkého prostoru a jsou vyzbrojeni papírovými koulemi.
Role dětí je jasná - ukořistit poklad. To by ale mělo být při správném rozložení sil skoro nemožné. Po vybití se děti běží někam oživit.
Děti ale mají k dispozici další provázek. Ten mohou navázat kdekoli na vnější ohraničení a snaží se pomocí něj izolovat co největší plochu a s ním i vedoucí na této ploše. Pokud jsou uprostřed snahy vybiti, provázek nechávají ležet tam kde dostali zásah a nic se neděje. V momentě, kdy se jim ale povede provázek napnout - tzn. uvázat jej na protilehlé strany vnějšího ohraničení, vedoucí nesmí tuto bariéru překonat. Tím pádem jim postupně znemožňují efektivní obranu, braní koulí z jiné části a získávání pokladu se stává snažším. Důležité také je, že by provázek izolující území neměl procházet vnitřním kruhem s pokladem.
Hra je ozkoušena a probíhá dle očekávání - Po tom, co děti zjistí, že masovým útokem obranu neprolomí, začnou se pokoušet o izolaci - a to už se nedá moc dobře uhlídat.
Hru jde i různě modifikovat - například že děti nesmí či naopak můžou zahazovat papírové koule - vedoucím pak může rychle dojít munice. Role jde také otočit a poklad mohou dobývat vedoucí. Vybíjet je možné i chycením.
Tato hra je pro děti náročnější na pochopení, nutná praktická ukázka, ale po chvíli se chytí a baví je. Je třeba přesně vysvětlit pravidla, aby nedošlo k dohadům jak to vlastně má být.
Děti mají ze hry radost, protože nejsou jen trpně chytané či vybíjené zatímco mají něco získat, ale mají možnost postupně vedoucí oslabovat ;-)
Přeji pěknou Izolovanou.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

Nikdo hry neokomentoval.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!