Na trhovce

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 10 až 1000
Délka: Do 111 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 2. 7. 2015 v 16.25
vydělejte co nejvíce aneb prodej drog vynáší:)

Pravidla

Je několik prodejců, každý prodává či vykupuje suroviny- třeba jeden stánek vykupuje a prodává led, jiný dřevo. Střídají se roční období-třeba po 5 minutách, vždy popořadě- jaro, léto, podzim, zima -každá změna se hlasitě ohlásí. Období má pak vliv na prodej/výkup surovin např. v zimě je levný led a vykupuje se zalevno, v létě naopak. Voda je v létě drahá, v zimě levná, dřevo v létě levné, v zimě pak drahé apod.
Mezi stánkami se pohybují členové družstev. Můžou mít BUĎ u sebe peníze NEBO surovinu- surovinu jen jednu, peněz neomezené množství. Vyjímku tvoří drogy, těch může mít hráč několik. Suroviny nebo peníze nosí do svých domečků, kde si můžou vyměnit to co nesou. Hráči vykupují u stánků suroviny a pak je zase v jiném ročním období se ziskem prodávají. Úkolem družstev je vydělat na surovinách co nejvíce
Hra skýtá několik dalších postav- dealer se pohybuje mezi hráči a prodává drogy- ideální, když se dealer mění, nebo je dealerem zkorumpovaný celník, který jedná dle potřeby.. Hráči mohou obchodovat s drogami, tím , že je přenesou od dealera na černý trh(speciální stánek měnící polohu). Drogy jsou výhodné celý rok a můžou jich nosit více. Další postavou jsou celníci. Můžou libovolně kohokoliv zastavit na kontrolu tím, že na dotyčného ukáží a prohlásí „Celní kontrola prosím!“. Pokud dotyčný má u sebe drogy- zabaví mu všechny co u sebe má a zavře ho do vězení na minutu. Hráči nesmí před celníkem utíkat, můžou se mu vyhnout, nebo předstírat neviňátka, či ho obalamutit tím, že někteří dělají, že se mu vyhýbají a přenašeč drog přejde přímo pod nosem. Hra může být zpestřena tím, že celník se stane zkorumpovaným a začne nachvíli prodávat ukořistěné drogy. Hra může být zpestřena i lupičem, který může kohokoliv zastavit namířením pistole(vytvoří z prstů)-pokud má dotyčný u sebe peníze, tak mu je vezme, pokud surovinu, tak se nic nestane.
Celníky, trhovce, dealera a černý trh, lupiče- většinou dělají vedoucí, kteří tak mohou ovlivnit zábavnost a průběh hry.
Potřeby: vytvořené peníze, suroviny
Hru přidal: Hugo Boss
Zdroj nebo autor: Hru jsme hráli na SZ 2015 ve Znojmě
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!