Včely

Hodit do Nůše
Počet hráčů20100
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Hru přidal: Žába
Zdroj nebo autor: včely
Zapsáno: 25. 7. 2015 v 22.39
Zhléhnuto: 3949 krát (6 denně)
Parametry: Na ven, Pohybová, Na inteligenci / paměť
Potřeby: kelímky, petky, brčka, sklenice na med, potravinářská barviva, cukr, sůl, citronka atd....
Prostě včely

Pravidla

Zahrajte si na včely. Z brček si udělejte sosáky a založte si úl, resp. pro každý oddíl jeden. Po lese na stromy a na louce v trávě rozmístěte kelímky a petlahve s různě barevnou a třeba i ochucenou vodou - nektarem. "Včely" budou přinesený "nektar" v úle rozdělovat podle barvy do zvláštních sklenic. Může se tak hodnotit množství každého zvlášť a předem určit stupnici hodnocení nektarů - vlastně už medu :)
A jak se bude nektar nosit? V puse. Tolik kolik každý dokáže najednou pojmout a nasávat se smí pouze přes brčko a brčkem zase vypouštěn do sklenice v úle. Kelímky a petky rozmístěte na různá místa a různě vysoko. Obtížnost přístupu k nektaru nebo složitost hledání příslušné "květiny" může být známkou vyšší kvality získaného "medu".

Hra je omezena časem a mimo úl se smí pohybovat vždy jen polovina včel z každého úlu.

Pro zpestření můžete přidat do hry parazita Kleštíka včelího alias Varoaza, jako kolíček přichycený na oděv od některého z vedoucích pohybujících se po hrací ploše. Včela s kleštíkem nesmí do úlu, ale musí se nejprve zastavit u včelaře, aby jí kolíček odstranil.

Dalším zpestřením jsou mšice, od kterých včely sají medovici. Nějaký vedoucí se zavěšenou petkou se tak může v druhé půlce hry začít pohybovat lesem a představovat mšici. Dalším zpestřením hry může být rozdílná délka sosáků.

Na konci hry změřte množství jednotlivých druhů medu v každém úle a ohodnoťte příslušné oddíly.
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!