Včely

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 20 až 100
Délka: Do 34 minut
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 25. 7. 2015 v 22.39
Prostě včely

Pravidla

Zahrajte si na včely. Z brček si udělejte sosáky a založte si úl, resp. pro každý oddíl jeden. Po lese na stromy a na louce v trávě rozmístěte kelímky a petlahve s různě barevnou a třeba i ochucenou vodou - nektarem. "Včely" budou přinesený "nektar" v úle rozdělovat podle barvy do zvláštních sklenic. Může se tak hodnotit množství každého zvlášť a předem určit stupnici hodnocení nektarů - vlastně už medu :)
A jak se bude nektar nosit? V puse. Tolik kolik každý dokáže najednou pojmout a nasávat se smí pouze přes brčko a brčkem zase vypouštěn do sklenice v úle. Kelímky a petky rozmístěte na různá místa a různě vysoko. Obtížnost přístupu k nektaru nebo složitost hledání příslušné "květiny" může být známkou vyšší kvality získaného "medu".

Hra je omezena časem a mimo úl se smí pohybovat vždy jen polovina včel z každého úlu.

Pro zpestření můžete přidat do hry parazita Kleštíka včelího alias Varoaza, jako kolíček přichycený na oděv od některého z vedoucích pohybujících se po hrací ploše. Včela s kleštíkem nesmí do úlu, ale musí se nejprve zastavit u včelaře, aby jí kolíček odstranil.

Dalším zpestřením jsou mšice, od kterých včely sají medovici. Nějaký vedoucí se zavěšenou petkou se tak může v druhé půlce hry začít pohybovat lesem a představovat mšici. Dalším zpestřením hry může být rozdílná délka sosáků.

Na konci hry změřte množství jednotlivých druhů medu v každém úle a ohodnoťte příslušné oddíly.
Potřeby: kelímky, petky, brčka, sklenice na med, potravinářská barviva, cukr, sůl, citronka atd....
Hru přidal: Žába
Zdroj nebo autor: včely
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!