Běh důvěry

Počet hráčů515
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 27 hodnocení73
%

 
Podobné hryPodobné hry

 
Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 6436 krát (2 denně)
Parametry: Na ven, Pohybová, Morální / sociální
Potřeby: žádné
Hráč bez zraku běží proti zdi, ostatní ho včas chytí.

Pravidla

Toto je hra o překonání svých zábran a o sebeovládání. Sami zjistíte, že to vůbec není tak lehké, jak to vypadá.

Jeden hráč si zaváže oči a postaví se tak 30 metrů od pevné zdi. Mezi ním a zdí by neměla být žádná překážka. Ostatní stojí těsně před zdí (s určitou rezervou, tak 2 metry od ní).

Nevidomý hráč se rozběhne proti zdi a musí spoléhat na to, že ho ostatní zachytí a zabrzdí. Neměl by před sebe dávat ruce v ochranném gestu, ale běžet sprintem, jako kdyby běhal padesátku na olympiádě. Chytači musí být zcela zticha, aby nebylo slyšet, jak daleko je nevidomý ode zdi. Měli by být takové fyzické síly, aby byli schopni běžícího zastavit a nezranit jeho ani sebe.

Sami poznáte, že není téměř možné bežet takto plnou rychlostí. Člověku se zdá, že už tam musí být, ale není tomu tak - uběhnutá vzdálenost klame. Podvědomý pud dát si před sebe ruce či zpomalit je velmi silný. Pozorovatelům může přijít velmi komický způsob, jakým se někteří hráči snaží zachovat vysokou frekvenci kroků za co nejnižší rychlosti - skoro, jako by beželi na místě.

A na závěr jedna dobrá rada - opravdu není dobrý vtip hráče naschvál nechytit. Ani na to nenarážejte slovně - kazí to pocit důvery, který nevidomý musí mít v ty, kdo ho zachycují.
 

Alternativní pravidla

: Ještě hrajeme "uličku důvěry". Postaví se 2 řady proti sobe a natáhnou ruce tak, aby byly na střídačku (levá z hráče jedné strany a pravá hráče z druhé strany a zase levá hráče z první strany,...)jak říkám na střídačku. dlaněmi se skoro dotýkají ramen toho na druhé staně...když jich takto stojí asi 10,jeden se rozběhne plnou rychlostí do takto vzniklé uličky,vidí. Vtip je v tom, že těsně před obličejem utíkajícího je potřeba zvednout ruku nahoru aniž by se kohokoliv dotkla...je to dost zvláštní pocit když běžíte "proti zdi" která se ale jakop zázrakem těsně před vámi otevírá.:-)
: Je to fakt dobrý na posílení důvěry.). Taky ale není špatné, když se padá do rukou vedoucích z 2 metrové zdi. Člověk musí být rovný jako prkno a otočený tak, aby neviděl kam padá, takže zády k ostatním, a ti, kteří chytají, musí mít trochu sílu v rukách.Není dobré do toho nutit ty, kteří se opravdu bojí...
: dobráku: to jsou blbé fórky
: Nikdo nechyta :o)

Komentáře

: Hráli jsme na táboře, běžel jsem fakt rychle a "kamarád" mi mě praštil loktem do hlavy. Fakt mi to zkazilo na několik dní náladu. Pokud se něco takového stane i u vás, chce to opravdu velkej trest.
: da se to hrat i se zebrikem. clovek si vyleze se zavazanyma ocima na zebrik a musi spadnout dozadu tam ho samozrejme chytaji vedouci. mozna uz tu ta alternativa je nevim
: no tak toi zahrajeme to bude sranda bo u nas nevelka dovera
: jsme to hrály a naši vedoucí vlítla do pámelníku :o) bžunda...
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!