Důvěrovky

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 10 až moc
Délka: Neurčitelná
Příprava: Bez přípravy
Zapsáno: 7. 5. 2006 v 15.57
Podobné hry
Soubor her na prohloubení důvěry ve skupině

Pravidla

1. "Prkno"
Vhodné pouze pro skupiny o cca 10 členech, jinak je to o ústa
Stoupneme si do co nejtěsnějšího kroužku a jeden odvážlivec se postaví doprostřed, zavře oči, sepne ruce, zpevní se jako prkno a padá... ostatní jej zachytí a posílají si jej po kruhu. Bez mluvení, bez naschválů, jemně, nežně-jde o prohloubení důvěry, ne o rekord v počtu zlomených žeber či iluzí. Po chvíli jde doprostřed někdo jiný, vystřídat by se měli všichni.
Doporučení: nenechte nikoho spadnout, na jedincích křehčího ražení (psychicky i fyzicky) to nechává následky

2. "Ulička"
Vhodné pouze pro velké skupiny
Po dvojicích se postavíme do špalíru, otočíme proti sobě, natáhneme ruce (rozestup takový, abychom se dotýkali konečky prstů) - měla by vzniknout ulička z lidských těl přehrazená napjatýma rukama (jestli ne, tak je někde chyba). Na jeden konec uličky se postaví první odvážlivec, zavře oči a rozběhne se uličkou.Těsně před ním se zdvihají všechny ruce tak, aby se neuhodil. Když proběhne (a přežije), zařadí se nakonec a běží další.
Doporučení: zvedejte ruce (srážka v plné rychlosti s čísi horní končetinou není rozhodně to nejpříjemnější, co lze zažít)!

3. "Pád"
Vhodné pouze pro velké skupiny
Najdeme si vhodný a stabilní stůl. Od jeho okraje se vedle sebe naštosují dvojice, které jsou otočené čelem k sobě a pevně se drží za obě ruce (měla by vzniknout dlouhá síť ze spojených rukou). První testovatel důvěry vyleze na stůl, stoupne si na okraj, vzpaží, natáne ruce (naposled se pomodlí) a padá na ruce ostatních (ti ho musí udržet). Po dopadu ho jemně dopraví na zem, dotyčný se zařadí na konec a padá další...
Doporučení: silnější dvojice prokládáme slabšími, před hrou odložíme náramky, hodinky a vše, co je nám drahé (padající by měli zout i kanady, marteny, steelky a pod.)
Hru přidala: Veve.jpp
Zdroj nebo autor: tradice 1.oddíl Luna
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!