Kungu-fu

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Předškoláci, Mladší děti, Starší děti
Počet hráčů: 40 až 100
Délka: Delší
Příprava: Snadná
Zapsáno: 31. 8. 2016 v 14.21
 
Zvládneš prastaré bojové umění a staneš se mistrem?

Pravidla

Hra sestává ze dvou na sebe navazujících se fází:

1) Nauč se kung-fu
V hracím území je rozmístěno několik kung-fu mistrů (vedoucích). Každý mistr má vymyšlen bojový pohyb, sestavený z 5ti cviků. Tyto cviky neustále opakuje. Úkolem hráčů je odpozorovat tyto pohyby a naučit se je. Jakmile se hráč dané pohyby naučí, jde ke "kontrolorovi", který mu dané pohyby schválí či nikoli. Následně dítě pokračuje k dalšímu mistrovi a snaží se naučit další pohyby.

Hra probíhá pro celý tábor současně. Vedoucí představují kung-fu mistry a děti se proto pohybují na vlastní pěst po celém areálu ať už sami nebo s někým.

Hodnotitelé mají na starosti vždy seznam všech dětí a odškrtávají si, co se kdo naučil. Při 80 dětech se nám osvědčilo - 1 kontrolor hodnotí max. 2 kung-fu mistry. Hodnotí se celkový počet naučených cviků v rámci táborové družiny.

2) Bojuj pomocí kung-fu
Tato hra následuje, až se všechny děti naučí dostatek cviků. Může být klidně hrána s určitým dostupem. Hra spočívá v bojí s bandity (vedoucími). Ti představují bývalé učedníky kung-fu mistrů, kteří se dali na scestí.

Hra je organizována pro celý tábor zároveň. Družiny se rozdělí na 2 části, kdy vznikají skupiny cca po 7. Úkolem dětí je chytnout banditu a obklíčit jej. Jakmile toto provedou, bandita se otočí na jednoho člena a předvede bojový cvik. Dítě jej musí zopakovat. Pokud dítě zopakuje cviky správně, otáčí se bandita na jiného člena a předvádí znovu jiný cvik (pozn. bandité (vedoucí) se zde musí naučit cviky od ostatních vedoucích, nemohou opakovat pouze jeden a ten samý). Jakmile třikrát skupinka správně zopakuje cviky, je bandita poražen a dostávají od něj kartičku, že jej přemohli a následně se přesouvají bojovat s jiným banditou (bandita stále hraje, má lístek pro každou skupinu). Pokud se to skupině nepodaří, musí se přesunout k jinému banditovi, než se zde opět vrátí.

pozn. pokud je hra hrána s odstupem (tak jako u nás) je vhodné všem dětem pohyby připomenout a zopakovat je s nimi.
Potřeby: Kung-fu cviky o 5 pohybech zaznamenané na papír pro kontrolu, lístečky pro bandity
Hru přidal: Ondraszek
Zdroj nebo autor: vlastní zpracování
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!