Kungu-fu

Počet hráčů40100
DelšíDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůpředškoláci
mladší děti
starší děti

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 3 hodnocení59
%

 
Autor:
Zdroj: vlastní zpracování
Zapsáno:
Zhléhnuto: 827 krát (6 denně)
Parametry: Na ven, Pohybová, Sportovní, Bojovka, Na inteligenci / paměť, Hra pro učení či vzdělávání, Zážitková / inscenační
Potřeby: Kung-fu cviky o 5 pohybech zaznamenané na papír pro kontrolu, lístečky pro bandity
Zvládneš prastaré bojové umění a staneš se mistrem?

Pravidla

Hra sestává ze dvou na sebe navazujících se fází:

1) Nauč se kung-fu
V hracím území je rozmístěno několik kung-fu mistrů (vedoucích). Každý mistr má vymyšlen bojový pohyb, sestavený z 5ti cviků. Tyto cviky neustále opakuje. Úkolem hráčů je odpozorovat tyto pohyby a naučit se je. Jakmile se hráč dané pohyby naučí, jde ke "kontrolorovi", který mu dané pohyby schválí či nikoli. Následně dítě pokračuje k dalšímu mistrovi a snaží se naučit další pohyby.

Hra probíhá pro celý tábor současně. Vedoucí představují kung-fu mistry a děti se proto pohybují na vlastní pěst po celém areálu ať už sami nebo s někým.

Hodnotitelé mají na starosti vždy seznam všech dětí a odškrtávají si, co se kdo naučil. Při 80 dětech se nám osvědčilo - 1 kontrolor hodnotí max. 2 kung-fu mistry. Hodnotí se celkový počet naučených cviků v rámci táborové družiny.

2) Bojuj pomocí kung-fu
Tato hra následuje, až se všechny děti naučí dostatek cviků. Může být klidně hrána s určitým dostupem. Hra spočívá v bojí s bandity (vedoucími). Ti představují bývalé učedníky kung-fu mistrů, kteří se dali na scestí.

Hra je organizována pro celý tábor zároveň. Družiny se rozdělí na 2 části, kdy vznikají skupiny cca po 7. Úkolem dětí je chytnout banditu a obklíčit jej. Jakmile toto provedou, bandita se otočí na jednoho člena a předvede bojový cvik. Dítě jej musí zopakovat. Pokud dítě zopakuje cviky správně, otáčí se bandita na jiného člena a předvádí znovu jiný cvik (pozn. bandité (vedoucí) se zde musí naučit cviky od ostatních vedoucích, nemohou opakovat pouze jeden a ten samý). Jakmile třikrát skupinka správně zopakuje cviky, je bandita poražen a dostávají od něj kartičku, že jej přemohli a následně se přesouvají bojovat s jiným banditou (bandita stále hraje, má lístek pro každou skupinu). Pokud se to skupině nepodaří, musí se přesunout k jinému banditovi, než se zde opět vrátí.

pozn. pokud je hra hrána s odstupem (tak jako u nás) je vhodné všem dětem pohyby připomenout a zopakovat je s nimi.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: Skvělá hra, s drobnými úpravami se mi hodí jako nevá etapovka. Díky.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!