Galerie

Počet hráčů4080
DelšíDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hru nikdo nehodnotil.???
%

 
Autor:
Zdroj: vlastní zpracování
Zapsáno:
Zhléhnuto: 234 krát (2 denně)
Parametry: Do místnosti, Na ven, Na inteligenci / paměť, Hra pro učení či vzdělávání, Rukodělková / tvořivá
Potřeby: Vytištěné přiložené soubory, koník, lepící páska...
Poznáš 80 nejznámějších výtvarných děl? Dokážeš je nakreslit?

Pravidla

Hlavní motivací této hry je návštěva Galerie. Aby tato návštěva mohla proběhnout, je nutno zajistit, aby bylo v galerii co vystavovat. Z dětí se tedy stávají umělci a snaží se provést co nejvěrnější reprodukci známých děl.

1. fáze:
Každé dítě obdrží na začátku vytištěnou zmenšeninu obrazu (ta mu je přidělena vedoucím na základě jeho schopností. Pro menší děti jednodušší obrazy, pro starší složitější). Úkolem každého dítěte je nakreslit stejný obraz na papír velikosti A4. Podstatné pro tuto fázi je, aby každá skupina kreslila své obrazy odloučeně od ostatních. Nikdo (krom vedoucích) by neměl vědět, které obrazy která skupina kreslí.

pozn. zmenšenina obrazu = rozstříhaný \"kompletní průvodce galerií\"

2. fáze:
Jakmile jsou všechny obrazy nakresleny a vysbírány následuje práce organizátorů. Ti musí každý obraz osadit popisem - číslo obrazu, jméno autora, název obrazu a rok nakreslení. Opravdu doporučujeme co nejšetrnější připevnění koníkem, jelikož některá díla byla opravdu nádherná.

Tyto obrazy jsou následně podle čísel umístěny do společné galerie (osvědčila se izolepa ze zadní strany; případně lze umístit do eurosložek).

3. fáze:
V této chvíli obdrží každá skupina \"Průvodce galerií\", který obsahuje seznam všech obrazů vyvěšených v galerii - bez jakýchkoli popisků! Právě tyto popisy (název díla, jméno autora a rok nakreslení obrazu) + název skupiny, která obraz nakreslila, musí děti doplnit.

Děti vstupují najednou do galerie a snaží si zapamatovat co nejvíce informací o co nejvíce obrazech. Tyto zapamatované informace následně zaznamenávají do průvodce, který se nachází MIMO galerii.

(Krom účastníků se v galerii nachází jeden zástupce z každé družiny, který představuje vždy konkrétní obrazy jeho skupiny. To, co vykládá je čistě na něm (mělo by se to ovšem týkat daných obrazů), důležité je, že se zastavuje pouze u obrazů jeho skupiny. V závislosti na věku dětí je možno tuto část/osobu vynechat. Dodává ovšem galerii větší reálnost)

V samotné galerii je zakázáno běhat a mluvit nahlas. V případě porušení hříšníky vyvede ochranka z galerie.Hodnocení hry:
1) Kreativní tvorba dětí.
2) Počet informací, které se jim podařilo o obrazech získat.


Všechny soubory je možno stáhnout zde (vzhledem k velikosti souboru je nelze prilozit zde): http://goo.gl/LhDdXG
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

Nikdo hry neokomentoval.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!