Trochu jiné lodě

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 6 až 12
Délka: Do 111 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 12. 4. 2017 v 20.36
 
Námořní souboj pro dva týmy, ve kterém se používají asociace

Pravidla

Hrají dva týmy proti sobě. Každý tým si do speciálního plánu (v příloze) rozmístí své lodě. Lodě se smí dotýkat rohy, ne stranami. Mezitím vedoucí někde dál rozmístí (schová, ale aby byly vidět a šly přečíst) lístečky se slovy. V každém poli hracího plánu je napsáno nějaké heslo, ke kterému je možné najít doplňující slovo nebo asociaci na lístečku.

Každý tým si určí jednoho "hráče", ostatní jsou "nosiči". Nosiči budou sbírat lístečky, aby je hráč mohl použít ke střelbě.
Hráči (protivníci) se střídají po tahu - ukáží, kam chtějí střílet a odevzdají lísteček se slovem, které odpovídá danému poli. O tom, zda lísteček na pole sedí a je možné ho použít nebo ne rozhoduje vedoucí hry (některé asociace jsou volnější).
Hráči nedostávají tah navíc, když zasahli. Každý má max. 30 sekund na tah (pak o něj přichází). Můžou střílet i tam, kam už stříleli (propálí tím lísteček, což může být výhodné).

Když nosič někde lísteček a rozhodne se ho sebrat, zůstává mu v ruce. Každý nosič smí mít v ruce jen 1 lísteček a nesmí ho položit (tozn. nesmí si je nikam nosit a střádat). Může ho buď dát svému hráči a ten ho okamžitě zahraje, nebo ho vyměnit. To se dělá tak, že musí najít nějaký jiný lísteček a vyměnit je (jeden položí, druhý bere).

Hraje se do konce časového limitu, tým, kterému zůstalo víc nezasažených čtverečků lodí, vyhrál.

Pozn.: Ke každému poli jsou alespoň tři kartičky.
Potřeby: speciální hrací pole (2x) a sada kartiček
Hru přidala: 100nožka
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!