Plyšoví medvědi

Počet hráčů842
DelšíDélka přípravy
Náročnost přípravyNáročná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 24 hodnocení55
%

 
Autor:
Zdroj: nápad někde na internetu, pravidla jsme si vytvořili sami
Zapsáno:
Zhléhnuto: 4041 krát (2 denně)
Parametry: Do terénu, Pohybová, Chodička / strategická
Potřeby: rozstříhaní barevní medvědi, ceníky na stanoviště, obchodní lodě (nebo peníze), šátky
Bílé nohy, modrá hlava, čevená levá ruka ... poskládej si medvěda a výhodně prodej. Ale ať tě neokradou ... !

Pravidla

Hráče rozdělíme na stejně silná družstva. Každé družstvo vlastní dvě (nebo více) obchodní lodě (obchodní loď = karta pro záznam majetku - kolonky pro výdaje, příjmy a současné jmění). Všichni hráči mají za pasem zastrčený šátek - život (nebo kus krepáku na rukávě).
Na daném území jsou umístěna stanoviště - ostrovy. Na každém ostrově je obchodník, který prodává určité části medvěda (rozstříhaný obrázek plyšového medvěda, různobarevné papíry). Někdo prodává jen bílé pravé nohy a modrou hlavu, někdo jiný levou žlutou ruku a bílý trup ... . Obchodník má svůj ceník.
Úkolem družstev je putovat od obchodníka k obchodníkovi, nakupovat různé součásti obrázků a postupně je skládat (jednobarevné medvědy či strakaté medvědy - každý však je ohodnocen jinak). Celého medvěda opět někde prodají. Obchodníci zaznamenávají příjmy a výdaje na kartu obchodní lodi + průběžné score. Lze v případě potřeby převést část jmění družstva z jedné lodi na druhou. Vyhrává to družstvo, které vydělá nejvíce.
Hráči se mohou okrádat navzájem, tak že vytrhnou soupeři šátek z kalhot. Poražený hráč musí odevzdat všechny kousky medvědů, které má právě u sebe. Družstva si také mezi sebu mohou zakoupené kousky medvědů vyměňovat.

Medvědí části = hlava, levá ruka, pravá ruka, trup, levá noha, pravá noha
Barvy = bílá, modrá, žlutá, růžová, zelená, červená ... prostě jaké chcete

Rozšíření: Aby se obchodník (veducí) nenudil, čas od času pošle zvláštní zásilku (většinou si posíláme s ostatními nějaké dopisy či svačinu), pokud je zásilka doručena, získá družstvo nějaký ten penízek.

 

Alternativní pravidla

: Tato hra patří mezi nejoblíbenější na našem táboře. Ovšem hrajeme ji s opravdovými nastřihanými plyšáky - pro starší děti je vhodné je nechat opravdu hybridní plyšáky sešívat (a při jejich prodeji ohodnotit i provedení), u mladší volíme variantu se spínacími špendlíky. Dá se také hodnotit způsob prodeje plyšáka - šikovný prodejce, který umí dát na odiv klady plyšáka dostane o nějaký ten bodík víc, než někdo, kdo nám ho jen s mlčení prodá. ;) Hodnotíme velikost (i díly plyšáků stojí různě zejména podle velikosti), správnost počtu částí a když posbírají celého ppůvodního plyšáka, mají bonusové body.
: Hru jsme hráli na táboře s dětmi, proto pro děti jednodušší pravidla.
Každé družstvo se rozdělilo na 2 poloviny. Např. mladší a starší z družstva. Jedna polovina měla za úkol běhat do lesa, kde byly rozházené části medvídků a co nejvíce částí přinést a posbírat - "hledači". Jedno dítě mohlo sebrat vždy jen jednu část medvídka! Vedoucí hlídají v terénu. Druhá polovina družstva byli "obchodníci". Ti měli za úkol skládat medvídky, radit "hledačům" jakou část potřebují a obchodovat s ostatními družstvy. (máme 5 - 6 družstev). Na tu hledací část jsme dali určitý čas, resp. když vedoucí vidí, že už v lese nejsou medvídci, stopne to. A zbývá pouze část na obchodování. Děti "obchodníci" chodí k jiným družstvům a snaží se vyměnit různé části za ty, které potřebují.
Hodnocení hry:
měli jsme následující medvídky:
hnědé - celý hnědý medvídek za 30 bodů, různě hnědý 15 bodů
modré - celý modrý medvídek za 60 bodů, různě modrý 30 bodů
červené - celý červený za 100 bodů, různě červený 50 bodů.
Různobarvený medívek 15 bodů. Počítají se jen celí medvídci.
Chce to dát na obchodování opět nějaký vymezený čas.
Po ukončení a sečtení bodů jsme hru hráli ještě jednou, vymění se ve družstvu "obchodníci" a "hledači". Když to dáte na mladší a starší děti, tak se aspoň ukáže, komu jde obchodování lépe. Většinou ti malí jsou šikovnější a ukecají si, co potřebují.

Komentáře

Nikdo hry neokomentoval.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!