Plyšoví medvědi

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 8 až 42
Délka: Delší
Příprava: Náročná
Zapsáno: 26. 3. 2007 v 12.19
 
Bílé nohy, modrá hlava, čevená levá ruka ... poskládej si medvěda a výhodně prodej. Ale ať tě neokradou ... !

Pravidla

Hráče rozdělíme na stejně silná družstva. Každé družstvo vlastní dvě (nebo více) obchodní lodě (obchodní loď = karta pro záznam majetku - kolonky pro výdaje, příjmy a současné jmění). Všichni hráči mají za pasem zastrčený šátek - život (nebo kus krepáku na rukávě).
Na daném území jsou umístěna stanoviště - ostrovy. Na každém ostrově je obchodník, který prodává určité části medvěda (rozstříhaný obrázek plyšového medvěda, různobarevné papíry). Někdo prodává jen bílé pravé nohy a modrou hlavu, někdo jiný levou žlutou ruku a bílý trup ... . Obchodník má svůj ceník.
Úkolem družstev je putovat od obchodníka k obchodníkovi, nakupovat různé součásti obrázků a postupně je skládat (jednobarevné medvědy či strakaté medvědy - každý však je ohodnocen jinak). Celého medvěda opět někde prodají. Obchodníci zaznamenávají příjmy a výdaje na kartu obchodní lodi + průběžné score. Lze v případě potřeby převést část jmění družstva z jedné lodi na druhou. Vyhrává to družstvo, které vydělá nejvíce.
Hráči se mohou okrádat navzájem, tak že vytrhnou soupeři šátek z kalhot. Poražený hráč musí odevzdat všechny kousky medvědů, které má právě u sebe. Družstva si také mezi sebu mohou zakoupené kousky medvědů vyměňovat.

Medvědí části = hlava, levá ruka, pravá ruka, trup, levá noha, pravá noha
Barvy = bílá, modrá, žlutá, růžová, zelená, červená ... prostě jaké chcete

Rozšíření: Aby se obchodník (veducí) nenudil, čas od času pošle zvláštní zásilku (většinou si posíláme s ostatními nějaké dopisy či svačinu), pokud je zásilka doručena, získá družstvo nějaký ten penízek.

Potřeby: rozstříhaní barevní medvědi, ceníky na stanoviště, obchodní lodě (nebo peníze), šátky
Hru přidala: Queil
Zdroj nebo autor: nápad někde na internetu, pravidla jsme si vytvořili sami
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!