Provázkovaná

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Předškoláci, Mladší děti
Počet hráčů: 2 až 10
Délka: Neurčitelná
Příprava: Snadná
Zapsáno: 5. 11. 2017 v 19.11
Provázky jsou bezva věc, dá se s nimi užít hodně zábavy a navíc - cvičíme s dětmi i jemnou motoriku a trpělivost. Záleží na vás, jestli každému dítěti dáte provázek jiné barvy, nebo jestli budou mít všichni stejný. Hrát se dá venku i doma, na školách v přírodě, v družstvech i po jednotlivcích.

Pravidla

Varianta č. 1 - Udělej uzlík

Jak už napovídá název, principem hry je to, kdo nejrychleji na šňůrce udělá uzlík, popř. dva, tři... Ovšem pozor - všimnete-li si, že jedno, dvě... děti vypadávají pořád na začátku hry a nemají šanci ani jednou zvítězit, zvolte jiné zadání - např. dejte dětem minutu, dvě, tři (záleží na rychlosti hráčů) a schválně, kolik uzlíků děti navážou? Hru vyhodnoťte tak, aby všichni měli pocit, že něco dokázali a pochvalte je.
Varianta č. 2 - Nejdelší provázek

Tuto hru jsme s velkým úspěchem používali na škole v přírodě. Děti jsme rozdělili do družstev, každému hráči jsme dali čtyři provázky a na časový limit měli uvázat jeden, co nejdelší. Družstvo s nejdelším provázkem dostalo odměnu.
Varianta č. 3 - Navleč papírek a svaž

Každému dítěti dejte provázek, barevný papírek s dírkou. Cílem hry je v co nejrychlejším čase navléct kartičku a svázat provázek do kruhu tak, aby se uzlík nerozvázal, když za oba konce zatáhnete. I v tomto případě pozor na to, že pár dětí bude pořád vyhrávat a ostatní nic. Hru můžete formulovat i jinak - děti si můžou navlékat kartičky jako korálky a mít pak náhrdelník jako princezny, indiáni apod.
Potřeby: provázky a kartičky z barevných papíru s dírkou
Hru přidala: Sisi
Zdroj nebo autor: Sisi
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!