Vraky života

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 6 až 12
Délka: Do 111 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 18. 9. 2018 v 08.37
 
Hecovací a teambuildingová hra na pochod, který není problém prodloužit.

Pravidla

Legenda
Každého z nás může potkat a taky potká v životě něco, o co nebudeme stát. Dost možná to bude naší chybou, zato už nebude v našich silách se z problémů vyhrabat, k tomu bude potřebovat své bližní, nezřídka také postižené nejrůznějšími ranami osudu.

Příprava
V příloze se nachází dokument a v něm dvě tabulky. Pod nadpisem označujícím název postižení se v jedné tabulce nachází jeho povaha, totiž znevýhodnění, které postiženému přinese. V druhé tabulce je pod názvem postižení uveden způsob, jak můžou ostatní hráči postiženého zachránit.
Před začátkem hry si obě tabulky vytiskněte a spárujte znevýhodnění a způsob léčby každého postižení. Páry secvakněte svorkou a vhodně do pandořiny skřínky, neboli jednoho ze dvou pytlíků, které jsou pro hru potřeba. Druhý pytlík, nebo taky skřínka naděje, zatím nechte prázdný.

Hra
Vraky života je hra na pochod ideálně nějaký, který se bude z části odehrávat za tmy. Pro začátek si každý hráč vylosuje jedno postižení. Přečte jeho název, nechá si část popisující jeho handicap a způsob léčby hodí do skřínky naděje, aniž by jej četl.
Jakmile hra začne, může si kdokoliv (pokud mu v tom nebrání jeho handicap) vylosovat ze skřínky naděje jedno postižení, se kterým by dotyčnému měl pomoct. Když splní úkol na papírku - opečuje dotyčného - je postižený vyléčen a papírek se svým postižením může zahodit. Každý hráč může najednou opečovávat jen jednoho hráče.
Každých patnáct se mezi hráče rozdělí další 2-4 postižení, hra končí v okamžiku, kdy je pandořina skřínka prázdná a všichni hráči vyléčeni.
Potřeby: Dva sáčky, svorky, papíry z přílohy
Hru přidal: Hobit
Zdroj nebo autor: ČCE
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!