Boží řetěz

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 3 až 15
Délka: Do 12 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 14. 10. 2018 v 20.42
"Že pro tebe není na tomhle světě místo?" "Jen si zkus, že je."

Pravidla

Smysl
Řetěz nejen že spojuje všechny lidi dobré vůle v jeden celek, jak popíšu v části "výklad", ale také tuto hru s promlouváním do života hráčů.

Příprava
Nejprve v prostoru určete metu a v okolním prostoru také startovní stanoviště, všechna nechť jsou od středové mety stejně daleko.
Každý start potřebuje také svou skupinku hráčů, jak budou skupinky velké a jak daleko to budou mít k metě nechám na vás. Nicméně tři hráči jsou pro skupinku úplné minimum.
Když se skupinky dají dohromady, nafasuje každá z nich tolik papírků s čísly, kolik má hráčů. Celkový součet čísel na jejích papírcích by měl být asi o čtvrtinu vyšší než vzdálenost cílové mety od startoviště (v krocích).

Hra
Cílem každé skupinky je, aby se kterýkoliv hráč dostal ze startu do cíle. Potíž je v tom, že vesele trasu odpochodovat není možné. Počet kroků každého hráče nesmí překročit číslo na jeho kartičce, a tak se hráči musí brát na záda, do trakaře... způsob přepravy ponechte jejich fantazii.

Výklad
Celá hra není ničím míň než alegorií na život. Meta představuje úspěch a hráč, který se jí dotkne úspěšného člověka. Tento úspěšný člověk by však nebyl úspěšný nebýt ostatních, kteří jej podpořili a stáli za ním, ač sami nedošli ani slávy ani peněz a často ani zadostiučinění. Nebyli však o nic méně důležití než ten, který vnějšího úspěchu dosáhl. Když chce člověk sledovat Boží vůli, nebo Nejvyšší Pravdu a Lásku, nemusí se proslavit, ale svým úsilím se stane článkem řetězu, který drží náš svět pohromadě. Kdyby se nepokusil, řetěz by se rozpadl. Úsilí sloužit je často neviděné, ale o to víc je nepostradatelné.
Hru přidal: Hobit
Zdroj nebo autor: ČCE
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!