Společenstvo úsvitu

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti
Počet hráčů: 5 až 15
Délka: Delší
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 16. 10. 2018 v 18.23
 
Udělejte z účastníků akce na jeden víkend konkrétní hrdiny velkolepého střetu dobra a zla. Přepracované, realistické i genderově vyvážené jako Tolkieonovo společenstvo.

Pravidla

Legenda
Do světa se vkrádají zlověstné stíny. Jak už to bývá, temnotě kolem sebe nejlépe porozumí ten, kdo ji zažil i v sobě a právě to se týká i skupiny hrdinů, kteří se sešli uprostřed zapadlé vesničky. Je to hrdinská a nezištná snaha pomoc, nebo jen obranný mechanismus zvaný proflexe. Chtějí porazit stíny ve svém okolí nezištně, nebo se domnívají, že když zmizí stíny kolem, rozzáří se i jejich duše? Toť otázka. Držme jim palce v obojím.

Prostředí
Společenstvo úsvitu není samonosná hra ale spíš interaktivní symbolický rámec pro jednu víkendovou výpravu. Pakliže se rozhodnete pro výpravu použít Společenstvo úsvitu, musíte ho ještě doplnit dalšími tématickými hrami. Dále má hra ještě jedno omezení - vznikla pro čistě chlapecký oddíl, z čehož plyne riziko, že budou při jejím použití dívky poněkud rozhořčené, kdepak žádné ponižování! Čtěte dál a uvidíte.

Průběh
Na začátku výpravy hráče uveďte scénkou hráče do příběhu - totiž světa, do kterého se z jednoho zapomenutého kouta pevniny začaly šířit zlověstné stíny. Nikdo proti nim pořádně nedovede bojovat a ony čím dál tím víc ohrožují lidstvo... Přesto se dalo dohromady několik hrdinů - samozřejmě že ony hrdiny budou představovat hráči. Každému hráči bude losem přiřazen jeden z hrdinů aneb jeho charakteristika z přílohy Hrdinové. A právě tady tkví ono potenciální pobouření pro horlivé zastánce genderové vyváženosti 50%/50%, všichni hrdinové z přílohy jsou mužského pohlaví.
Krom toho, že si každý hráč bude moct přečíst, kdo je a jaké byly jeho osudy, dostane také možnost nahlédnout do své potenciální budoucnosti. Každý hrdina může skončit čtyřmi způsoby, záleží jen na tom, kolik bodů během výpravy nasbírá.
Všichni hrdinové jsou jiní, historií, vzhledem, budoucností i úkoly, skrze které svou budoucnost určí. Tyto úkoly najdete v příloze "výzvy", můžete je hráčům dát hned na začátek, ale také si je mohou vysloužit až v první hře - tak to probíhalo v podání našeho oddílu (které ale nebylo, rozhodně nebylo, dokonalé). Druhý den akce budou mít hráči k tomu, aby své úkoly splnili.
Prohlédli jste si úkoly pozorně úkoly? Pokud ano, pak jste si všimli, že splněním všech z nich není možné získat plný počet bodů. To je záměr. Zbylé body si musí hráči vysloužit zápalem a úspěchem ve vašich hrách.
Potřeby: Papíry v příloze
Hru přidal: Hobit
Zdroj nebo autor: ČCE
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!