O vás beze mě

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 1 až moc
Délka: Do 12 minut
Příprava: Bez přípravy
Zapsáno: 11. 1. 2019 v 16.02
"Jaký je vztah mezi Klokánkem a Míšou, Karlíku?" a Karlík se musí zamyslet. Tímto Karlíkem bude právě hráč "O vás beze mě".

Pravidla

Podstata
Možná píši jen za sebe, ale je velmi snadné podlehnout sebeklamu, že nějakou skupinu dobře známe, a přitom mít akorát, snad i nepravdivou, představu o tom, na čem jsme jen my sami. Tato aktivita hráčům otevírá oči, aby vnímali více i ty vztahy, jejichž součástí nejsou.

1 otázka
Obvykle své bližní hodnotíme egocentricky podle jejich vztahu k nám a předpokládáme, že naši kamarádi budou rozumět, sobě navzájem a nenávidět naše nepřátele. My sami máme určitý vztah ke každému člověku, kterého, byť jen trošku, potkáváme a i tyto nepatrné vztahy nás ovlivňují.
Vztahů mezi bližními si však všimneme často až když se vyhrotí do nenávisti, zamilovanosti, či něčeho podobného. Když tedy v této hře položíte prostou otázku "Jaký je vztah mezi těmito dvěma osobami?" máte šanci dotazovaného posunout.
Samotný dotaz pak můžete strukturovat... Necháte účastníky na stupnici od 1 do 10 ohodnotit vztah osoby A k osobě B a naopak a to v oblasti respektu a sympatií.
Hru přidal: Hobit
Zdroj nebo autor: Dario Nardi: Neuroscience of Personality
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!