Licitovaná pantomima II.

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 6 až 12
Délka: Do 111 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 6. 2. 2019 v 10.34
Podobné hry
 
Aneb za kolik to dáš?

Pravidla

Na lístečky se napíší dvojslovná spojení (úměrná věku hráčů) jako např.: perníková chaloupka, líný kuchař, zelený mimozemšťan, veselý popelář, divoká kobyla, vysmátý kovboj, jednonohý pirát,... a pod. Měli jsme jich asi 30. (Poznatek ze hry je, že pro příště je lepší volit raději jednodušší slovní spojení - ještě jednodušší než uvedené. Je to pro hru lepší. Příliš složitá se neosvědčila).

Hráči se rozdělí do dvou skupin. U nás bylo 9 dětí (ve skupinách 4 a 5 dětí).

Před každým kolem každá skupina vyšle jednoho hráče, kteří jdou dopředu "na pódium", kus před ostatní, se kterými už teď nesmějí být v kontaktu. Oba se podívají na kartičku, kterou jim dá vedoucí (oba uvidí tu samou) a začnou licitovat, za jaký čas si myslí, že toto spojení dokážou předvést spoluhráčům a oni to pochopí. Začíná se na 2 minutách (max.čas) - ten získá ten, kdo to vykřikne první. Druhý hráč ho může přebít nižším časem (ubírat lze min. pod 10 sekundách: 1:50, 1:40, 1:30, 1:20... atd.). Licitace se zastaví, když jeden z nich řekne že kratší čas už nechce. Např. hráč skupiny A nabídl čas 1:30 a hráč skupiny B už nižší čas nechtěl.

Vedoucí (nebo jeho pomocník) má připravenou časomíru. Hráč nesmí začít předvádět dřív, dokud není odstartován (odpočítávání začátku: 3, 2, 1, teď...). Čas se měří přesně. Jakmile zazní signál konce času, už nic dál neplatí, byť by to bylo sekundu po limitu.

V tomto případě začíná předvádět hráč A a jeho skupina hádá, která slova to jsou. (Hráč B zatím stojí vedle něj a čeká; hráči skupiny B teď nemluví (uškodili by sami sobě), ale pozorně se dívají také, protože pro ně je to výhoda). Pokud hráči skupiny A v čase 1:30 uhodnou, získají 2 body a přichází další kolo. Pokud však neuhodnou, nastupuje hráč B a předvádí to samé dvousloví pro svojí skupinu a má na to čas, který si vylicitoval (obvykle o 10 sekund delší než hráč A). Pokud hráči skupiny B uhodnou, získávají 1 bod. Pokud neuhodnou, mají také nula a přichází nové kolo.

Nové kolo = že obě skupiny vyšlou "na pódium" nové hráče. Koho skupiny vysílají a jak se ve skupině střídají (jestli pravidelně, nebo ne) je čistě na nich. Nikdo jim do toho nemluví, může to být součást jejich strategie. Jen by samozřejmě neměl být nikdo z hráčů úplně vynechán.

Pravidla předvádění: nesmí se mluvit. Nesmí se vydávat ani jiné zvuky. Nesmí se používat žádné předměty, ani se na ně nesmí ukazovat (a to ani předměty a oblečení na sobě). Smí se používat pouze sebe a části svého těla. Hráč smí ukázat na prsetch I., nebo II. které z těch dvou slov předvádí. Může použít domluvenou gestikulaci např. pro "ano, ale řekněte to jiným slovem... " a pod. (mluvit ale nesmí).

Vedoucí uzná pouze do písmene přesné znění. Pokud je byť jen jedno písmeno špatně, výsledek se neuznává.

Hra může být limitovaná buďto vypotřebováním připravených kartiček, nebo max.časem na hru.

Nám trvala asi 1,5 hodiny a vyvíjela se chvílemi dost dramaticky :-) Jedna skupina drtivě vedla 7:0, druhá ji pak najednou rychle dohnala, pak se vedoucí pozice měnila a na konci ta druhá zvítězila jen těsně poměrem 15:17.
Potřeby: Stopky, papír(y), tužka.
Hru přidal: Ondra
Zdroj nebo autor: Prorubky - Tomáš Bělohlávek
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!