Přes bažinu...

Počet hráčů420
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 35 hodnocení74
%

Autor:
Zdroj: Komárova hlava + volně inspirováno hrami na týmovou spolupráci
Zapsáno:
Zhléhnuto: 8269 krát (3 denně)
Parametry: Na ven, Pohybová, Na postřeh / šikovnost, Zážitková / inscenační
Potřeby: 3 stoličky, 2 cca dvoumetrová silnější prkna, stopky
...na prknech a židlích.

Pravidla

Hráči:
Hráči jsou rozděleni do skupin po 3-4 lidech. Hru lze hrát s dětmi všeho věku, jen pro menší je pořeba brát v ohled jejich fyzické schopnosti při navrhování bažiny. Vzhledem k charakteru hry lze hrát i v družstvech s různým věkovým zastoupením. Nikdo nezůstane stranou.

Zápletka:
Skupiny hráčů se mají dostat co nejrychleji přes nebezpečný močál. Několikrát jsme tuhle hru nasadili s úspěchem v rámci celotáborové hry s různým příběhem. Každý si asi vymyslí ten svůj.

Příprava:
Na cestu nebo rovnou louku se vyznačí čárou začátek a konec bažiny. Celkem by měla mít tak 10 m. A kromě toho, je v bažině vyznačeno několik ostrůvků. Ostrůvky (pás napříč cestou nebo kruhový ostrůvek) by měly být od sebe odděleny nebezpečným úsekem bažiny o délce o něco málo kratší než je délka prken.

Hra:
Skupiny hrají hru postupně a odděleně, aby nemohli okoukávat taktiku. Proto je dobré mít připravený jiný program pro ostatní (osvědčilo se řezání dříví).
Hráči dostanou do skupinky prkna a stoličky a jsou postaveni před úkol dostat se na druhou stranu bažiny. Během cesty na druhý konec se nesmí dotknout země ničím jiným, než stoličkami a to ještě jen v místech bezpečných ostrůvků. Jakýkoliv dotek země (nohou, prknem, atd.) či dotek stoličkou mimo ostrůvek se počítá za trestný čas (cca +10% celkového).

Strategie:
Nechte hráče, ať to vymyslí sami, ale pro představu, jak na to: Prknem dáte stoličku na první ostrůvek, prkno dáte koncem stoličku, vlezete na ní a odtud dáte podobným stylem druhou stoličku na druhý ostrůvek. 2. prknem spojíte oba ostrůvky. Teď celé mužstvo vleze na konstrukci a ten poslední podá prknem ze začátku bažiny poslední stoličku. Tu dostane první a staví podobně konstrukci dál.

Pozn.:
- vemte si foťák, je to docela fotogenické
- hra může končit přesunutím hráčů na konec bažiny nebo přesunutím všeho vybavení (včetně prken a stoliček)
- zajímavé je mít dvě různě dlouhá prkna, pak se musí víc uvažovat
- různě velcí či schopní lidé mohou vyvolat přesuny na prknech (1 řeší postup na obou koncích a ostatní se snaží nepřekážet)
- stoličky by měly být pevné, moc jim hra na životnosti nepřidává
- nestejně velká družstva se dají kompenzovat navýšením času, zkrácením dráhy a nebo přidáním nákladu (osvědčily se kanystry - třeba jen z poloviny plné, šplouchající voda umí dobře rozhodit rovnováhu)


 

Alternativní pravidla

: Jen maličká drobnost, co třeba ubrat jednu židlu? chachacha!!!! at si užijou, žijou jen jednou !!!!

Komentáře

: Jo ještě jsem zapomněl na to, že hra je docela fotogenická narozdíl třeba od hry na schovávanou. Hráči hezky chtě nechtě pózují, moc se při tom nemelou a přesto se dá hazy vyfotit akce či hrůzný výraz ve tváři, kdy hráči hrozí pád z půl metru : )
: Tuhle hru jsme (dokonce i s Komárem...) hráli na táboře a je to fakt sranda!! Hlavně když nás bylo 5 a všichni neschopný :)) strávili jsme nad tím asi 3 hodiny a nedohráli :D
: Moc pěkná hra:cool:
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!