Přes bažinu...

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 4 až 20
Délka: Do 34 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 13. 7. 2007 v 10.22
...na prknech a židlích.

Pravidla

Hráči:
Hráči jsou rozděleni do skupin po 3-4 lidech. Hru lze hrát s dětmi všeho věku, jen pro menší je pořeba brát v ohled jejich fyzické schopnosti při navrhování bažiny. Vzhledem k charakteru hry lze hrát i v družstvech s různým věkovým zastoupením. Nikdo nezůstane stranou.

Zápletka:
Skupiny hráčů se mají dostat co nejrychleji přes nebezpečný močál. Několikrát jsme tuhle hru nasadili s úspěchem v rámci celotáborové hry s různým příběhem. Každý si asi vymyslí ten svůj.

Příprava:
Na cestu nebo rovnou louku se vyznačí čárou začátek a konec bažiny. Celkem by měla mít tak 10 m. A kromě toho, je v bažině vyznačeno několik ostrůvků. Ostrůvky (pás napříč cestou nebo kruhový ostrůvek) by měly být od sebe odděleny nebezpečným úsekem bažiny o délce o něco málo kratší než je délka prken.

Hra:
Skupiny hrají hru postupně a odděleně, aby nemohli okoukávat taktiku. Proto je dobré mít připravený jiný program pro ostatní (osvědčilo se řezání dříví).
Hráči dostanou do skupinky prkna a stoličky a jsou postaveni před úkol dostat se na druhou stranu bažiny. Během cesty na druhý konec se nesmí dotknout země ničím jiným, než stoličkami a to ještě jen v místech bezpečných ostrůvků. Jakýkoliv dotek země (nohou, prknem, atd.) či dotek stoličkou mimo ostrůvek se počítá za trestný čas (cca +10% celkového).

Strategie:
Nechte hráče, ať to vymyslí sami, ale pro představu, jak na to: Prknem dáte stoličku na první ostrůvek, prkno dáte koncem stoličku, vlezete na ní a odtud dáte podobným stylem druhou stoličku na druhý ostrůvek. 2. prknem spojíte oba ostrůvky. Teď celé mužstvo vleze na konstrukci a ten poslední podá prknem ze začátku bažiny poslední stoličku. Tu dostane první a staví podobně konstrukci dál.

Pozn.:
- vemte si foťák, je to docela fotogenické
- hra může končit přesunutím hráčů na konec bažiny nebo přesunutím všeho vybavení (včetně prken a stoliček)
- zajímavé je mít dvě různě dlouhá prkna, pak se musí víc uvažovat
- různě velcí či schopní lidé mohou vyvolat přesuny na prknech (1 řeší postup na obou koncích a ostatní se snaží nepřekážet)
- stoličky by měly být pevné, moc jim hra na životnosti nepřidává
- nestejně velká družstva se dají kompenzovat navýšením času, zkrácením dráhy a nebo přidáním nákladu (osvědčily se kanystry - třeba jen z poloviny plné, šplouchající voda umí dobře rozhodit rovnováhu)


Potřeby: 3 stoličky, 2 cca dvoumetrová silnější prkna, stopky
Hru přidal: Komár
Zdroj nebo autor: Komárova hlava + volně inspirováno hrami na týmovou spolupráci
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!