Čajová věštba

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 6 až 25
Délka: Neurčitelná
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 28. 6. 2023 v 12.44
Staň se čajovým šamanem a poznej svůj osud.

Pravidla

Tato hra je náročná na výbavu, skvělá je na přípravu pro milovníky čaje, kteří se trochu vyznají a mají nějaké nádobí, lze ale improvizovat i s klasickým kuchyňským. Potřebujete mělké šálky - pro každého jeden (v nouzi lze do dvojic). Chce to taky alespoň 2 termosky, ať se moc nečeká. Pokud máte dostatek vody s sebou, lze hru hrát třeba v lese a přidat fázi, která ji prodlouží - ať si postaví nějaké posezení, totem, šamansky laděné kulisy... Pro efekt je dobré také donést různé rekvizity, vonné tyčinky, podkresovou hudbu... Lze si s tím vyhrát, záleží jen na tom, kolik máte času na přípravu a na program. My to hrajeme každý rok a lze to zvládnout za hoďku i se zabavit na čtyři.

No a teď k pravidlům, která lze ale volně upravovat. Necháte kolovat nějaké levnější čajové listí (ať jsou listy větší a dobře se ve vodě rozbalují). Každý šaman si jich dá pár na dno šálku a zalije vodou... A teď už záleží na jeho představivosti, co ze vzniklého tvaru listí vyvěští. Tento postup opakujeme 3x, tedy má 3 vyvěštěné obrazy, které si zapíše. Obvykle je po každém obrazu vhodné vyměnit listí a znovu zalít. Teď je jeho úkolem sepsat výslednou věštbu z těchto třech obrazů. Ať to ale není moc dlouhý sloh. Na závěr si věštby nahlas přečtěte. Pokud máte málo nádobí, lze hrát ve dvojicích.

Ve druhém kole věští jeden šaman jinému - např. sedíme - li v kruhu, tak po pravici. Jinak je postup stejný.
Čaj mohou pít, ale pozor - nejsou moc zvyklí na neochucené čaje, takže spousta raději vylévá. Pokud se vám sejde víc nadšenců, můžete volně pokračovat po hře v popíjení.

Máte li stabilní party dětí, věštby si po hře vyberte a přivezte je za rok, to je pak teprve sranda zkoumat, komu se co vyplnilo. :-)
Potřeby: mělké šálky (viz. počet hráčů), termosky, horká voda, čajové listí
Hru přidal: David Jandečka
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!