Trpaslíci a veverky

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 8 až moc
Délka: Do 12 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 1. 10. 2023 v 17.00
Hra na princip přepadení konvoje trpaslíků ze světa Zaklínače. S prvky vybíjené.

Pravidla

Děti se rozdělí na dva týmy : Trpaslíky a Veverky (partyzánská odbojová skupina ze Zaklínače). Trpaslíci se snaží převézt náklad vojenského vybavení z bodu A do bodu B. Veverky se snaží jejich přesun překazit.

Trpaslíci mají nějaký náklad (jedno jaký). Náklad musí nést alespoň 3 trpaslíci, zbytek je doprovod konvoje. Jestli se nákladu drží 2 a méně trpaslíků, konvoj se nesmí přesouvat. Avšak Trpaslíci mohou pouštět náklad podle potřeby. Veverky se snaží vybít dvěma či více míči (záleží na počtu hráčů) všechny trpaslíky.
Stačí, aby se míč dotknul trpaslíka a poté země, takto Trpaslík umírá a po zbytek hry nehraje. Trpaslíci se mohou bránit tak, že chytnou míč, který na ně letí. Pokud se jim to podaří, Veverka co hodil/a míč umírá a po zbytek hry nehraje. Pokud trpaslík sebere míč ze země a trefí Veverku, Veverka umírá.
Hra končí, když umřou všechny Veverky, trpaslíci dopraví náklad do bodu B nebo umře tolik trpaslíků, že nejsou schopni přepravit náklad


Hru lze upravit podle počtu hráčů nebo hrát lehčí verzi, kdy trpaslíci vítězí, pokud se jim podaří vybít všechny Veverky, přestože jsou 2 nebo 1 Trpaslík.
Potřeby: 2 míče, jakoukoliv náhradu nákladu
Hru přidal: Kikin
Zdroj nebo autor: Kikin
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!