Kiss Death

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 10 až moc
Délka: Delší
Příprava: Snadná
Zapsáno: 16. 12. 2007 v 18.28
V*E*L*M*I návyková a zábavná hra pro větší počet lidí

Pravidla

Na začátku hry se jména všech hráčů dají do klobouku. Jakmile tam jsou všechny, každý hráč si někoho vylosuje. Pokud si vylosuje sám sebe, losuje znova.

Ve chvíli, kdy už všichni mají papírek s něčím jménem, hra se odstartuje. V tu chvíli musí hráči toho, jehož jméno mají na papírku zabít polibkem na tvář. Takto zabitý hráč vypadává a předává papírek se svoji obětí vrahovi, který ho zabil, a tato obět se pak stává novou obětí vraha. Vítězí ten, jež se dostane ke svému jménu, tedy vlastně nakonec zbydou dva hráči, kteří se mají navzájem.

Vzhledem k tomu, že losování není ideální, většinou se stává, že je vítězů několik, čili se utvoří více uzavřených kruhů. Více vítězů lze řešit např. jejich postoupením do finálového kola. V ideálním případě má ale být jen jeden.

Pozor! Cílem hry není hráče přeprat/přetlačit, ale spíše taktizovat a překvapit. Ideální je vyhlásit začátek hry ráno a pokračovat v normálním programu a KissDeath hrát prostě v průběhu celého dne (více dnů) dokud neskončí.

Zpestření: Pěkné zpestření, který do hry ještě více zamíchá moment překvapení je rozlosovat jména už večer předchozího dne a vyhlásit začátek např. na 9:00 ráno s tím, že už připomenut nebude a kdo si to nebude hlídat může být snadným terčem.
Vhodné pravidlo je též zakázat hráčům krýt si tváře rukou nebo podobně.

Hráče včas upozorněte, že jestli jim dělá problémy dát pusu na tvář hráči stejného pohlaví, ať se neúčastní.

Zkušenosti: Hru jsem zorganizoval v rámci celé školy. Vzhledem k tomu, že losování zařídil počítač, byla jistota jednoho vítěze a jména byla rozlosována 12 hodin předem (21:00 večer). Hra měla obrovský úspěch, účast byla přes 100.
Potřeby: losovací nádoba/klobouk
Hru přidal: Andy
Zdroj nebo autor: tábor
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!