Lžičkovaná

Počet hráčů6moc
DelšíDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 18 hodnocení80
%

 
Autor:
Zdroj: Zubří, od Jany
Zapsáno:
Zhléhnuto: 8290 krát (4 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, Táborový den / hra na pozadí
Potřeby: lžička (obyčejná plastová) pro každého hráče
Hra probíhající celý den současně s normálním programem. Hráči mají za úkol přežít a pokud možno "zabít" postupně co nejvíce ostatních.

Pravidla

Představme si, že všichni účastníci hry stojí v pomyslném kruhu, kde každý vidí jen toho, koho má po pravé ruce: to je jeho oběť, má za úkol jej zneškodnit. On sám je tedy obětí člověka po levé ruce, jehož totožnost pochopitelně nezná. Tento kruh je pouze pomyslný!

Na začátku hry dostane každý od vedoucího lísteček se jménem své oběti. Lísteček si schová a nikomu ho neukazuje.

Vraždí se nepozorovaně přiložením lžičky na krk. Proti vrahovi se lze bránit vytasením své vlastní lžičky ještě PŘEDTÍM než se vrahova lžička dotkne krku oběti, v tuto chvíli musí vrah odtáhnout s nepořízenou a zkusit to později znovu. Pokud se mu útok povede, je zabitý definitivně mrtvý a do hry již nijak nezasahuje. Svůj lísteček se jménem toho, koho měl zabít, předá svému vrahovi - teď ji má zabít on.

Kruh se postupně zmenšuje, ideálně zbude na konci jen jeden hráč, který se stává vítězem. Když tomu tak není, vítezí ten z přeživších, kdo má na svědomí nejvíce mrtvých.

Když je moc hráčů, lze vytvořit dva pomyslné kruhy.
Je dobré hrát dejme tomu od budíčku po večerní nástup, nevraždit tedy ve spánku apod.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: Hráli jsme obdobu této hry s názvem "Hasta la vista". Lístečky se jmény, kdo koho má zabít. Zabíjelo se tak, že musí být vrah s obětí sám v místnosti nebo místě - nesmí je nikdo vidět. Vrah zabíjel slovy: "Hasta la vista!"
: Ještě přidám malou reklamu...
Na tomto principu se koná každý rok v Praze a Brně vícedenní městská hra Mafie, v Praze se účastní obvykle 200-300 lidí. Osobu, kterou máte zabít, tak neznáte, musíte o ní získávat informace a všechno je tak mnohem "skutečnější". Vraždí se pomocí bílých rukaviček. Doporučuju :)
Více zde: http://mafie.podsveti.cz/
: My jsme hráli něco hodně podobného, a pokud jsi dostal lísteček se svím jménem, tak jsi skončil. Nemohl jsi hrát dál a schoval sis ty papírky, na konci se vyhodnotilo, kdo měl papírků nejvíc.
: Právě proto je dobré, když si nad tím někdo sedne a připraví to tak, aby tahle situace nemohla nastat. ;)
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!