Transfúze

Hodit do Nůše
Počet hráčů10101
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Hru přidal: Daduska
Zapsáno: 14. 2. 2008 v 18.06
Zhléhnuto: 14593 krát (5 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Pohybová, Honička, Bojovka
Potřeby: Pet láhve, inječní stříkačky (samozřejmě bez jehel), červené potravinářské barvivo
Doktůrci se snaží pacientovi obstarat co nejvice krve. Pohybová hra jak pro děti, tak pro instruktory.

Pravidla

Nejprve je třeba si obstarat velké množství pet lahví (závisí na počtu hráčů) a injekční stříkačky pro každého hráče. Do víček v láhvi vyvrtejte dírku tak velkou, aby se do ni nechala stříkačka zastrčit. Následně napňte několik láhví (např. 10) vodou obarvenou na červeno potravinářským barvivem. Barvička je to opravdu krásná a přesvědčivá, ale hlavně je dobře kontrolovatelné její množství. Takto přichystané petky zavěste nebo zaklíněte nebo jednoduše pohoďte do hracího terénu. Dětičky vybavte každého jednou láhví a injekční stříkačkou.

Pointa hry je v tom, že hráči představují doktory, kteří se snaží z nádob s transfúzí vysát co nejvíce krve a vpravit je do oběhové soustavy svého pacienta (toho představuje prázdná petka, kterou mají položenou někde na "operačním sále").

Záludnost je v tom, že lékařskou pomoc znesnadňují viry (vedoucí také vybaveni stříkačkami), které se pohybují v hracím poli. Když doktora vir postříká vodou nebo také krví ze stříkačky, je jeho krev, kterou má ve stříkačce znehodnocena a tak ji musí doktor vyprazdnit (možno dodat nejaký úkol, po kterém se hráč vrátí do hry) a poté teprv může běžet schánět další transfúzi.

Hraje se do určitého časového limitu. Vyhrává ten kdo má nejvíce krve ve své petce.

Tip: Viry můžete tématicky nastrojit a dětem přehodit také nějaký ten bílý kus hadru (je na něm pak dobře vidět, zda byl virem zasažen či naopak).
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!