Transfúze

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 10 až 101
Délka: Do 111 minut
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 14. 2. 2008 v 18.06
Doktůrci se snaží pacientovi obstarat co nejvice krve. Pohybová hra jak pro děti, tak pro instruktory.

Pravidla

Nejprve je třeba si obstarat velké množství pet lahví (závisí na počtu hráčů) a injekční stříkačky pro každého hráče. Do víček v láhvi vyvrtejte dírku tak velkou, aby se do ni nechala stříkačka zastrčit. Následně napňte několik láhví (např. 10) vodou obarvenou na červeno potravinářským barvivem. Barvička je to opravdu krásná a přesvědčivá, ale hlavně je dobře kontrolovatelné její množství. Takto přichystané petky zavěste nebo zaklíněte nebo jednoduše pohoďte do hracího terénu. Dětičky vybavte každého jednou láhví a injekční stříkačkou.

Pointa hry je v tom, že hráči představují doktory, kteří se snaží z nádob s transfúzí vysát co nejvíce krve a vpravit je do oběhové soustavy svého pacienta (toho představuje prázdná petka, kterou mají položenou někde na "operačním sále").

Záludnost je v tom, že lékařskou pomoc znesnadňují viry (vedoucí také vybaveni stříkačkami), které se pohybují v hracím poli. Když doktora vir postříká vodou nebo také krví ze stříkačky, je jeho krev, kterou má ve stříkačce znehodnocena a tak ji musí doktor vyprazdnit (možno dodat nejaký úkol, po kterém se hráč vrátí do hry) a poté teprv může běžet schánět další transfúzi.

Hraje se do určitého časového limitu. Vyhrává ten kdo má nejvíce krve ve své petce.

Tip: Viry můžete tématicky nastrojit a dětem přehodit také nějaký ten bílý kus hadru (je na něm pak dobře vidět, zda byl virem zasažen či naopak).
Potřeby: Pet láhve, inječní stříkačky (samozřejmě bez jehel), červené potravinářské barvivo
Hru přidala: Daduska
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!