Transfúze

Počet hráčů10101
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 88 hodnocení73
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 14238 krát (5 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Pohybová, Honička, Bojovka
Potřeby: Pet láhve, inječní stříkačky (samozřejmě bez jehel), červené potravinářské barvivo
Doktůrci se snaží pacientovi obstarat co nejvice krve. Pohybová hra jak pro děti, tak pro instruktory.

Pravidla

Nejprve je třeba si obstarat velké množství pet lahví (závisí na počtu hráčů) a injekční stříkačky pro každého hráče. Do víček v láhvi vyvrtejte dírku tak velkou, aby se do ni nechala stříkačka zastrčit. Následně napňte několik láhví (např. 10) vodou obarvenou na červeno potravinářským barvivem. Barvička je to opravdu krásná a přesvědčivá, ale hlavně je dobře kontrolovatelné její množství. Takto přichystané petky zavěste nebo zaklíněte nebo jednoduše pohoďte do hracího terénu. Dětičky vybavte každého jednou láhví a injekční stříkačkou.

Pointa hry je v tom, že hráči představují doktory, kteří se snaží z nádob s transfúzí vysát co nejvíce krve a vpravit je do oběhové soustavy svého pacienta (toho představuje prázdná petka, kterou mají položenou někde na "operačním sále").

Záludnost je v tom, že lékařskou pomoc znesnadňují viry (vedoucí také vybaveni stříkačkami), které se pohybují v hracím poli. Když doktora vir postříká vodou nebo také krví ze stříkačky, je jeho krev, kterou má ve stříkačce znehodnocena a tak ji musí doktor vyprazdnit (možno dodat nejaký úkol, po kterém se hráč vrátí do hry) a poté teprv může běžet schánět další transfúzi.

Hraje se do určitého časového limitu. Vyhrává ten kdo má nejvíce krve ve své petce.

Tip: Viry můžete tématicky nastrojit a dětem přehodit také nějaký ten bílý kus hadru (je na něm pak dobře vidět, zda byl virem zasažen či naopak).
 

Alternativní pravidla

: šlo by budělat taky to že znehodnocená krev se nastříká do speciální lahve,aby se tolik neplejtvalo:tralala::(:cosi:
: My jsme tuhle hru hráli tak, že jsme nechali ve vodě vymočit krepáky s barvou každého oddílu. Potom jsme každému oddílu někde po hracím lese zakopali 4 ešusy s vodou obarvenou podle jejich barvy oddílu. Všechny děti dostaly stříkačku a na jednom stanovišti byly 4 sklenice (ty velké od okurek) označené barevným šátkem(každé družstvo svůj šátek) aby věděly kam to stříkat. Vedoucí děti chytali puckami na asi 2m laně( aby je nemuseli sbírat po lese). Doporučuju ale větší stříkačky, protože potom se špatně posuzuje které družstvo vyhrálo. A taky aby u sklenic někdo stál, aby nějaké dítě schválně neskoplo cizí sklenice.

Komentáře

: A kolik tak těch virů na třeba tak 20 dětí? aby to virové zvládali, ale aby zase na druhou stranu všechny hned nezrušili ze hry? :-)
: Moc děkuju za tuto hru, hráli jsme ji na táboře a byla naprosto báječná!:hophop:
Hráli jsme tak, že každý družstvo dostalo čtyři stříkačky a ostatní zatím hlídali pacienta(stříkačky nejsou drahy - jedna velká za 3 koruny a užijete s nima spoustu legrace:-) Zpočátku sice vznikla trošku hádka, kdo bude vybíhat v první fázi, ale brzo byly děti tak uběhaný, že si rádi chvíli oddechly. Zajímavý taky je, jak hledaj ty petky, když jim dojdou ty, co jsou blízko startovní čáry:)Na konci jsme vyhlásili bitvu všech proti všem (už s čistou vodou)a skončilo to všeobecným polejváním a smíchem
:haha:
Jo taky je dobrý vystřídat viry, pokud je větší tábořiště nebo budou úplně mrtvý...%-)
: No taky je možnost to hrát na družstva, že každé družstvo má svoji PET láhev a které družstvo má nejvíc "krve" vyhrává..jo a taky je nejlepší hrát z so nejmenšími stříkačkami..člověk ty láhve nenaplní tak rychle ;-)
: Se lžícema to ztrácí smysl!!!
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!