Chlazení

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 2 až moc
Délka: Neurčitelná
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 28. 2. 2008 v 22.22
Podobné hry
Veselé chlazení pomocí balónků napuštěných vodou, vhodné do parného léta

Pravidla

Hra má smysl smysl především do parného léta, kdy vám na táboře po 4 dnech 35 stupňového vedra všichni umdlévají:)
Budete potřebovat větší množství nafukovacích balónku (aspoň 1, lépe 2 na hráče), v horším případě igelitových pytlíků, ale ty příliš nedoporučuji. V krizovém případě lze se staršími použít prý i kondomy:) ale sám jsem to netestoval a moc tomu nevěřím, navíc by se vám to prodražilo...

Příprava: Balónky se naplní vodou, některé můžete víc, některé trochu míň a zauzlujete. Uchovávejte je v lavorech a hrncích, pokud možno ve vodě, nenamačkané na sobě, pak méně praskají. Na naplnění je potřeba k tomu adekvátní proud vody (na táboře máme velký barel na asi 120 l vody, z toho to má dostatečnou sílu), případně můžete napouštět PET lahve a z těch vodu do balonků vytlačovat - je to ale pracnější a méně efektivní.

Hra: Všichni si stoupnou do kruhu, záleží na vás, zda v plavkách, spoře oděni, oblečeni pořádně (stejně to v tom parnu brzo uschne), nebo třeba zcela nazí;) Jeden hráč začne. Vyloví z lavoru balonek a někomu jej hodí. Ten jej chytí a háže opět dál, dokud někomu nepraskne a nepostará se o všeobecné veselí. Zmáčený hráč začíná další kolo.

Protože účelem je zmáčet se a pobavit se tím, jak jsou všichni mokří, mělo by se dodržovat několik zásad:
1. Toho komu balonek hážu na to předem upozorním a hážu mu ho hezky, přímo na něj.
2. Háže se tzv. zespoda - ne shora - a pokud možno spíš pomalu. Při rychlém hodu má cíl tendenci uhýbat a i pokud je zasažen, balonek se většinou jen odrazí od těla a roztrhne se zbytečně na zemi.
Je vyzkoušené, že čím větší dáte ránu, abyste svůj cíl zmáčeli, tím méně je mokrý:)
3. Cíl nesmí balonku uhýbat, naopak se mu ještě cíleně nastavuje. Nechytá ho nataženýma rukama daleko před tělem, ale do tzv. koše - do náruče na hruď jako brankář ve fotbale.

Donutit mladší děti dělat tohle může být problém... Starší rychle pochopí, že když se balonky rozbijí bezcílně o zem, nikdo z toho nemá žádnou zábavu, nikdo se neochladí a je to vlastně nuda. Proto se obětavě nastavují balonkům a riskují vlastní zmáčení. I ta trocha adrenalinu je samozřejmě příjemná:) Pokud to nepochopí, je hra bohužel úplně o ničem:/

Zajímavý bonus: Doporučuji udělat jeden balonek výrazně plněnější než ostatní. Zacházejte s ním před hrou jako v bavlnce, ať nepraskne. Závěrečné kolo s ním přinese nejvíce adrenalinu a je považováno za zlatý hřeb celé zábavy. U nás se používá pro tento účel většinou balonek růžový, familiérně nazývaný "růžovka":) Kdo je zmáčen tímto balonkem, dočká se největší cti. Pokud však něčí chybou praskne bez užitku, je tento nešika po právu zlynčován spoustou vody či rovnou hozen do potoka.

Upozornění: hra často přivodí nekontrolovatelné polévání se vším možným a po celém táboře, dokud všichni nejsou mokří od hlavy až k patě a mají mokré všechny věci:)

Příjemnou zábavu!
Potřeby: Nafukovací balonky, v horším případě sáčky
Hru přidal: Cipísek
Zdroj nebo autor: Vlastní hlavy upečené vedrem
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!