Chlazení

Počet hráčů2moc
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 39 hodnocení64
%

 
Podobné hryPodobné hry

 
Autor:
Zdroj: Vlastní hlavy upečené vedrem
Zapsáno:
Zhléhnuto: 5216 krát (2 denně)
Parametry: Na ven, Na hřiště, Pohybová, Pro zasmání, Na postřeh / šikovnost
Potřeby: Nafukovací balonky, v horším případě sáčky
Veselé chlazení pomocí balónků napuštěných vodou, vhodné do parného léta

Pravidla

Hra má smysl smysl především do parného léta, kdy vám na táboře po 4 dnech 35 stupňového vedra všichni umdlévají:)
Budete potřebovat větší množství nafukovacích balónku (aspoň 1, lépe 2 na hráče), v horším případě igelitových pytlíků, ale ty příliš nedoporučuji. V krizovém případě lze se staršími použít prý i kondomy:) ale sám jsem to netestoval a moc tomu nevěřím, navíc by se vám to prodražilo...

Příprava: Balónky se naplní vodou, některé můžete víc, některé trochu míň a zauzlujete. Uchovávejte je v lavorech a hrncích, pokud možno ve vodě, nenamačkané na sobě, pak méně praskají. Na naplnění je potřeba k tomu adekvátní proud vody (na táboře máme velký barel na asi 120 l vody, z toho to má dostatečnou sílu), případně můžete napouštět PET lahve a z těch vodu do balonků vytlačovat - je to ale pracnější a méně efektivní.

Hra: Všichni si stoupnou do kruhu, záleží na vás, zda v plavkách, spoře oděni, oblečeni pořádně (stejně to v tom parnu brzo uschne), nebo třeba zcela nazí;) Jeden hráč začne. Vyloví z lavoru balonek a někomu jej hodí. Ten jej chytí a háže opět dál, dokud někomu nepraskne a nepostará se o všeobecné veselí. Zmáčený hráč začíná další kolo.

Protože účelem je zmáčet se a pobavit se tím, jak jsou všichni mokří, mělo by se dodržovat několik zásad:
1. Toho komu balonek hážu na to předem upozorním a hážu mu ho hezky, přímo na něj.
2. Háže se tzv. zespoda - ne shora - a pokud možno spíš pomalu. Při rychlém hodu má cíl tendenci uhýbat a i pokud je zasažen, balonek se většinou jen odrazí od těla a roztrhne se zbytečně na zemi.
Je vyzkoušené, že čím větší dáte ránu, abyste svůj cíl zmáčeli, tím méně je mokrý:)
3. Cíl nesmí balonku uhýbat, naopak se mu ještě cíleně nastavuje. Nechytá ho nataženýma rukama daleko před tělem, ale do tzv. koše - do náruče na hruď jako brankář ve fotbale.

Donutit mladší děti dělat tohle může být problém... Starší rychle pochopí, že když se balonky rozbijí bezcílně o zem, nikdo z toho nemá žádnou zábavu, nikdo se neochladí a je to vlastně nuda. Proto se obětavě nastavují balonkům a riskují vlastní zmáčení. I ta trocha adrenalinu je samozřejmě příjemná:) Pokud to nepochopí, je hra bohužel úplně o ničem:/

Zajímavý bonus: Doporučuji udělat jeden balonek výrazně plněnější než ostatní. Zacházejte s ním před hrou jako v bavlnce, ať nepraskne. Závěrečné kolo s ním přinese nejvíce adrenalinu a je považováno za zlatý hřeb celé zábavy. U nás se používá pro tento účel většinou balonek růžový, familiérně nazývaný "růžovka":) Kdo je zmáčen tímto balonkem, dočká se největší cti. Pokud však něčí chybou praskne bez užitku, je tento nešika po právu zlynčován spoustou vody či rovnou hozen do potoka.

Upozornění: hra často přivodí nekontrolovatelné polévání se vším možným a po celém táboře, dokud všichni nejsou mokří od hlavy až k patě a mají mokré všechny věci:)

Příjemnou zábavu!
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: Díky za chválu:)

Mišus: kde se takové balonky dají sehnat a co stojí?
: Je to fakt dobré. My jsme to hráli s vodníma bombama (balónky speciálně na tuto hru)
: Musím říct, že tahle hra s emi velmi, velmi, velmi líbí :)
: GOOD HRA
:10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10:
NEJDŘÍV SI STUDENÝ A MODRÝ :cool: A POTOM...............:slunicko:
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!