Středověká

Počet hráčů2050
DelšíDélka přípravy
Náročnost přípravyNáročná
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 22 hodnocení48
%

Autor:
Zdroj: ŠvP
Zapsáno:
Zhléhnuto: 4026 krát (2 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Pohybová, Chodička / strategická
Potřeby: Stovky papírků jako peníze, čísla, budovy nebo vojáci, polystyrenová deska na připíchávání papírků
Hráči se rozdělí na týmy a zvolí si svého stratéga. Ten zvolí místo jejich města a rozdělí svým poddaným úkoly. Hra končí dobytím ostatních měst.

Pravidla

Rozhodnou se týmy o minimálně 5 hráčích a demokratickým hlasováním si každý tým zvolí svého stratéga. Ten určí místo města a každému hráči dá kartičku s číslem od 1 do 5.Každý tým má určitý počet kartiček s číslem a určitý počet poddaných.

Po oblasti hry jsou náhodně rozházeny zlaté doly ze kterých se berou peníze, avšak jeden hráč unese jen 100 zlatých. V každém dole je 10 000 zlatých. V herním poli je ještě obchod, kde je možno za utržené zlaté je možno kupovat věci jako hradby, katapulty, vojáky, a jiné.

Souboje probíhají způsobem, že si hráči navzájem ukáží kartičky s čísly a ten kdo má číslo větší vyhrává. Pokud chcete někoho vyzvat na souboj zavoláte a on se musí zastavit. Samozřejmě je určená určitá vzdálenost kdy se může na hráče volat. Samozřejmě na něj neřveme přes louku, ale bývá vzdálenost kolem 15 m vymezená. Pokud mají oba hráči stejné číslo tak oba odcházejí s prázdnou. Pokud to je ovšem naopak tak poražený odchází na určené místo jménem síň mrtvých, kde se scházejí mrtví. Kdokoliv živý na toto místo přijde s sebou může vzít jednoho člena svého týmu.

Hra končí dobytím ostatních měst pomocí vojáků.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: Ahoj, zahrajeme tuhle hru na akreditovanem seminaři MSMT "Kdo si hraje", kde jsem lektorem. Trosku uz jsem domyslel pravidla, budu na tom jeste pracovat. Koho by zajimalo, jak to dopadlo, nebo mel zajem o kurz, tak vice na www.ddmolomouc.cz. Mejte se Zdenek
: Souhlasím s Cipískem - jak se dobejvaj města? To jste sem nenapsali nikdo...a aby hra skončila až se vytěží doly to mi nepřipadá dobrý...
: 1-5 bych ponechal,ale aby nám ve hře neběhaly jen 5ky, tak bych přidal hráče ESO,který by mohl zabít 4ky a 5ky,ale jeho by zabily jedničky až dvojky a s trojkou by se v míru rozešel.
A ze síně mrtvých by si své hráče mohli stratégové vykupovat místo nákupu opevnění...
A pokud nemáte více fantazie,tak je prostě konec tehdy, kdy jsou doly vytěženy. Pak vyhraje město s nejvíce zlatem a nebo město s největším počtem živých. To by mohlo také jít, ne ?
: Nebila by na škodu tabulka s kartičkami jednotlivích jednotek, hradeb atd. a uvedení množství vojáků kolik může daný hráč vlastnit. Jinak to vy padá suprově, tak prosím o doplnění.
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!