Středověká

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 20 až 50
Délka: Delší
Příprava: Náročná
Zapsáno: 3. 4. 2008 v 15.55
Hráči se rozdělí na týmy a zvolí si svého stratéga. Ten zvolí místo jejich města a rozdělí svým poddaným úkoly. Hra končí dobytím ostatních měst.

Pravidla

Rozhodnou se týmy o minimálně 5 hráčích a demokratickým hlasováním si každý tým zvolí svého stratéga. Ten určí místo města a každému hráči dá kartičku s číslem od 1 do 5.Každý tým má určitý počet kartiček s číslem a určitý počet poddaných.

Po oblasti hry jsou náhodně rozházeny zlaté doly ze kterých se berou peníze, avšak jeden hráč unese jen 100 zlatých. V každém dole je 10 000 zlatých. V herním poli je ještě obchod, kde je možno za utržené zlaté je možno kupovat věci jako hradby, katapulty, vojáky, a jiné.

Souboje probíhají způsobem, že si hráči navzájem ukáží kartičky s čísly a ten kdo má číslo větší vyhrává. Pokud chcete někoho vyzvat na souboj zavoláte a on se musí zastavit. Samozřejmě je určená určitá vzdálenost kdy se může na hráče volat. Samozřejmě na něj neřveme přes louku, ale bývá vzdálenost kolem 15 m vymezená. Pokud mají oba hráči stejné číslo tak oba odcházejí s prázdnou. Pokud to je ovšem naopak tak poražený odchází na určené místo jménem síň mrtvých, kde se scházejí mrtví. Kdokoliv živý na toto místo přijde s sebou může vzít jednoho člena svého týmu.

Hra končí dobytím ostatních měst pomocí vojáků.
Potřeby: Stovky papírků jako peníze, čísla, budovy nebo vojáci, polystyrenová deska na připíchávání papírků
Hru přidal: Gumák
Zdroj nebo autor: ŠvP
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!