Čínská zeď

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 8 až 20
Délka: Do 34 minut
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 7. 5. 2008 v 10.03
aneb i Číňan musí někde bydlet

Pravidla

Zápletka:
Čínská zeď je nejdelší historickou stavbou světa. A i když se o ní hovoří s mnoha superlativy, místní lidé ve východní Číně to vidí jinak. Pro ně je zdrojem stavebního materiálu a tak pomalu ale jistě kámen po kameni mizí. Skupina archeologů (policajtů, vojáků, dobrovolníků) se pokouší zeď ochránit před nájezdem kamenochtivých vesničanů pro které jsou takové výrazy jako "kulturní dědictví" nebo "Ytong" španělskou vesnicí.

Příprava:
Napněte prádelní šňůru mezi stromy nebo dva kůly ve výšce cca 1 m. Nemusí být úplně napjatá - stejně se vytáhne, ale měla by být pevně uvázaná, bude s ní cloumat polovina hráčů. Podél šňůry rozmístěte po obou stranách rovnoměrně kameny (maximálně ve vzdálenosti 1,5 m od ní).

Hráči:
...jsou rozděleni do dvou stejně velkých soupeřících skupin. Jedni budou místní vesničané a druzí budou archeologové. Cílem vesničanů je odnést co nejvíc kamenů z čínské zdi a nechat se co nejméněkrát chytit. Cílem archeologů je naopak vesničany chytat či jim jen zabránit ukrást kameny.
Archeologové se nesmí vzdálit od Zdi (šňůra), proto jsou k ní přivázáni na metrovém úvazku za zápěstí. Úvazek by se neměl stahovat kolem zápěstí, na šňůře je přidělán pomocí kroužku od klíčů, aby snadno klouzal, jak strážce běhá tam a zpět. Vesničané se mohou pohybovat bez omezení.

Hra:
...trvá deset minut nebo do chvíle, kdy jsou odneseny všechny kameny (což by se stát nemělo). Pokud je někdo z vesničanů chycen (stačí dotek) archeologem, dostane pokutu (lístek) a musí se vzdálit do své vesnice (označené místo cca 10 m od zdi) a pak se může zapojit znovu do hry. Vesničané nosí kameny do své vesnice. Kameny se počítají na kusy velikost nerozhoduje, v jeden okamžik můžu nést kamenů, co mi síly stačí.
Po skončení hry si družstva prohodí role. Vítezí družstvo, které ukradne větší počet kamenů a dostane méně pokut (1 kámen=1pokuta).

Pozn.:
- pokud hrajete na louce, kameny po hře odnoste
- pokuty by mohl počítat přísedící organizátor, bylo by to pružnější než rozdávání lístečků, jen by registroval výkřiky "POKUTA!" a dělal si čárky. Nepočítejte s tím, že si hráči budou pokuty pamatovat sami (hra má sakra rychlý spád)
- co zkusit noční variantu?
- místo pokuty může být vesničan dát na minutu či dvě do vězení
- nechte hráče, ať si chvíli rozhodnou strategii (archeologové se musí dohodnout, v jakém pořadí se navážou na lano, během hry se už neprohodí)
Potřeby: prádelní šňůra 20 m - podle počtu hráčů, kameny (cca 5*dálka lana), lístky na pokuty (cca 5*počet hráčů), kroužky na klíče (0,5*počet hráčů) + metrové úvazky či nastříhaná další prádelní šňůra
Hru přidal: Komár
Zdroj nebo autor: Komárova hlava
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!