Zrádce vlajky

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 8 až 40
Délka: Neurčitelná
Příprava: Snadná
Zapsáno: 26. 4. 2015 v 14.56
Kombinace netradiční infiltrační verze hry Maršál a špión a kradení vlajky.

Pravidla

Na opačných koncích hracího pole vyznačí oba rovnocené týmy například toaleťákem, provazem nebo kruhovou čárou na zemi svou základnu, kde zapíchnou svou vlajku, odtud také hráči vybíhají aby ukradli vlajku soupeřů a doprovali ji vítězně do své základny vedle vlajky vlastní. Dění u každé základny hlídá jeden vedoucí.

Každý hráč v týmu dostane kartičku se svou hodností, podle toho, jak si týmy hodnosti rozdělí. Rozložení hodností je samozřejmě před týmem protivníků utajované. Počet různých hodností se může různit podle počtu hráčů.
Orientačně řekněme, že máme tým o 10 lidech. Pak v týmu budou 4 hráči s hodností 1, 3 s hodností 2, 2 s hodností 3 a 1 s hodností 4. Čím silnější hodnost tím méně hráčů, nejvyšší hodnost (maršál/císař/náčelník/král) má jen jeden.

Hodnosti se uplatní při střety s nepřáteli. Vždy když se v hracím poli střetnou dva nepřátelští hráči (případně jeden chytí druhého), ukážou si své karty, hráč s vyšší hodností vyhrává a ten s nižší se musí jít léčit případně i předat silnějšímu vlajku, kterou nese.
Aby se hráč mohl vyléčit, musí se vrátit na základnu a čekat na spoluhráče s vyšší hodností, který je sem přijde dotykem vyléčit, pak hráči stačí udělat deset dřepů a může znovu do hry. Vedoucí u základny musí hlídat aby hráči, čekající na vyléčení nebránili soupeřům ukrást vlajku.

Jistě jste si všimli, že prozatím chyběla zmínka o roli špióna, nejnžší hodnosti, která jakkoli jinak kýmkoli porazitelná může jako jediná vyřadit hodnost nejvyšší. V této verzi je však špiónem zrádce z vlastních řad. Před hrou se každý tým dohodne, koho, z nepřátelského týmu si vybere za svého špióna. Tento špión svou jinak přidělenou roli jen hraje, ve skutečnosti se snaží být různě tajně nápomocen nepřátelskému týmu a ve vhodný moment vyřadit nejvyšší hodnost zrazovaného týmu, avšak né ukvapeně, protože se tím jednou pro vždy vyzradí a musí už otevřeně přeběhnout k nepřátelskému týmu a hrát roli klasického špióna. Špión, je také jediný, kdo dokáže vylecit nejvyšší hodnost znepřáteleného týmu.

Hra končí ve chvíli, kdy některý z týmů bude mít na své základně obě vlajky.
Potřeby: papírky na kratičky, vlajku, provaz nebo toaletak na vyznaceni zakladny.
Hru přidal: mapafius
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!