Piráti :(

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 12 až 40
Délka: Do 111 minut
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 19. 9. 2008 v 09.44
Bojovka, nejlíp do lesa (možno i v noci)

Pravidla

Je to naše tradiční hra a máte-li po ruce slušný les, tak by na táboře neměla chybět :)
Na hru je předem potřeba připravit peníze - černé a barevné. Barev je tolik kolik máte týmů (doporučuji 3-4) po (týmy min 3 a max 7 lidí). Hodnoty bankovek jsou 5000, 1000, 500 a v každé barvě aspoň 20 bankovek. Každý tým má přidělenou barvu odpovídající barvě jeho peněz. Dále černé bankovky - ty nepatří žádnému týmu a musí jich být vyrobeno víc.

Před hrou:
Týmy jsou rozmístěny v lese (lepší je členitý terén), tak aby to měli k ostatním týmům přibližně stejně daleko (cca 70m - na dohled je už skoro blízko, ale dle stáří hráčů...). Každý tým dostane peníze barev svých protihráčů (svoji barvu nedostane), rozdělíme peníze rovnoměrně mezi týmy + každý tým dostane černé peníze.

např: barvy - červená=č, modrá=m, zelená=z, černá=b (black)
červení: 10x500(m,z,b), 10x1000(m,z,b), 10x5000(m,z,b)
modří:10x500(č,z,b), 10x1000(č,z,b),10x5000(č,z,b)
zelení: 10x500(č,m,b), 10x1000(č,m,b), 10x5000(č,m,b)
(jinými slovy každý tým má peníze všech barev kromě té své)

Takže máme rozmístěné týmy a každý tým má peníze. Úkolem hráče je vzít černou bankovku libovolné hodnoty ze svého domečku a vyrazit do cizího domečku. Tam mu ji vymění za bankovku stejné hodnoty, ale své barvy. Tuto svoji bankovku nese zpět do svého domečku. Na konci hry vedoucí spočítá výdělek každého družstva. Vyhrává, kdo má nejvíce peněz.

Hru ale komplikují piráti. To jsou vedoucí (nebo pár těch nejrychlejších dětí) - asi 4 piráti na 20 dětí. Vedoucí běhají po celé herní ploše a prohání a chytají děti. Chycené dítě musí odevzdat svoji bankovku pirátovi a vrátit se do svého domku. V domečkách jsou děti v bezpečí a pirát na ně nemůže. Stále ale v musí někdo v domečku být, protože když pirát najde domeček opuštěný, může jej vyloupit (doporučuji jen 'něco ukrást' než úplně ho vybrat).

Velmi zajímavá je i noční verze, kde v každém domečku zapálíme svíčku (ve sklenici), domečky dáme na dohled od sebe.

Hru nehrajeme dokod nedojdou družstvům peníze, ale vedoucí pak určí konec (až už nemůžou :)) Standartní délka je asi hodinku, ale když baví, tak jsme hráli i dvě... Ze zkušenosti vím, že peníze se téměř neztrácejí, takže se dají používat i řadu let :)
Potřeby: Barevné peníze
Hru přidal: Grufus
Zdroj nebo autor: stará tábornická tradični hra
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!