Najdi rým aneb Rýmovaná

Hru přidal: chrobák
Zdroj nebo autor: schůzka
Zapsáno: 21. 2. 2009 v 12.16
Zhléhnuto: 7739 krát (3 denně)
Parametry: Do místnosti, Na inteligenci / paměť, Na postřeh / šikovnost
Potřeby: žádné
Paměť, smysl pro rýmování a šikovnost s rychlostí, všechno, co potřebujete k výhře.

Pravidla

Řekněte děckám ať si zahrajou nějakou hru (nejlepší jsou KOŇSKÉ DOSTIHY, u nás jsme tím byli všichni tak zaujatí, že jsme si ničeho nevšimli), a mezitím postrkejte různá slova na papíru po místnosti.

Vedoucí bude mít rozpis, ve kterém jsou napsána poschovávaná slova a které slovo v místnosti se s jakým rýmuje. Hráči se rozdělí na dvojice a ve dvojici se pak vybere "navigátor" a "hledač".

Navigátor se půjde podívat do místnosti a podívá se, kde jaké slovo je. Nějak jim stopněte čas, měli by se koukat tak 3 minuty a pak si jít sednout ke druhému z dvojice. Pak si hledači (ti, co až doteď seděli u stolu) půjdou dřepnout na koberec, vy jim řeknete, do jaké polohy se mají postavit (např. holubička nebo poloha na jedné noze s rukama za zády), potom řeknete nějaké slovo ze svého rozpisu.
Hledač honem běží k navigátorovi, který mu řekne, kde je slovo, které se na slovo, které jste řekli, rýmuje. "Hledač" tam pak musí běžet a slovo vzít dřív, než hledač z jiné dvojice. Pokud je to správný rým, nahlas ho přečte a získává tak bod.

Pokud by jste hru hráli s někým, kdo neumí číst, možná by se dali nakrelit obrázky, my jsme to nezkoušeli.
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!