Hrad

Počet hráčů6moc
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 1121 hodnocení83
%

 
Podobné hryPodobné hry

 
 
Autor:
Zdroj: znám to od učitele tělocviku
Zapsáno:
Zhléhnuto: 100037 krát (36 denně)
Parametry: Na ven, Na hřiště, Na sníh, Pohybová, Bojovka, S násilnými prvky
Potřeby: žádné
Vylepšená přetahovaná soutěž pro dva týmy.

Pravidla

Na zem se nakreslí (v lesní půdě kolíkem vyreje) kruh, který představuje hrad. Kapitáni družstev si střihnou a vítěz si vybere, jestli jeho družstvo bude jako první obránce nebo útočník. Obránci vstoupí do kruhu a jejich úkolem je vtahovat útočníky dovnitř do hradu. Kdo je vtažen do vnitř, je mrtev a odchází pryč. Útočníci naopak vytahují obránce ven, koho vytáhnou, ten také odchází pryč.

Čára na zemi, která představuje hradby je velice důležitá. Obránce může klidně jednou nohou vykročit až za hradby k útočníkům (výpad). Když ho však útočníci chytí a budou ho táhnout pryč, tak obráce žije do té doby, dokud se stále třeba jenom jedním prstem dotýká hradeb, nebo pokud ho drží nějaký obránce, který stojí ve vnitř hradu (nastávají situace, že dítě visí 30 cm nad zemí, prosí, ať už ho někdo pustí, ale ani obránci ani útočníci nemíní ustoupit).

To samé platí pro útočníky. Taktéž mohou jednou nohou nakročit do hradu. Ti zase žijí do té doby, dokud se nějakou částí dotýkají prostoru mimo kruh.

Hra je u dětí velice žádána.

Pozor: na hru je vhodné vzít si starší oblečení (často se třeba utrhne rukáv,...), sundat si řetízky, hodinky,...
 

Alternativní pravidla

: a co je cílem hry?
: My ju zvykneme hrať tak, že si v hrade určíme kráľa, ktorého družstvo chráni tak, že nedovolí súperom prekročiť hranice hradu (deti sa vytlačajú predlaktiami), ak sa vonkajšiemu družstvu podarí kráľa vytiahnuť von z hradu, vyhráva. Potom si družstva menia úlohy. Vonkajšie družstvo štartuje z určeného miesta na signál, asi 10 m od hradu.
: Hráli jsme tak, že pokud byl někdo vtažen do hradu, nevypadl ze hry, ale hrál s druhým týmem proti svému původnímu. Stejně tak když byl někdo vytažen ven.
: kto je vtiahnuty, alebo vytiahnuty nemusi byt automaticky vyradeny, moze byt vezen, do doby, kym ho neoslobodi niekto z jeho timu, veznice vsak treba vopred urcit, aby nebolo az tak jednoduche, ale ani nemozne oslobodzovat zajatych.

Komentáře

: My to hrajeme tak že se vybere král kterého musí ostatní hráči uchránit aby ho protivníci nevytáhli ven z kruhu ;)
:
: :jedi:
nodes[i].id = "komentare";
break;
}
}

event.target.remove();

" />
: :megafon: NÁŘEZ :(:(:(:-(:-(:(: motorovka:
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!