Hutututu

Počet hráčů824
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 201 hodnocení82
%

 
Podobné hryPodobné hry
Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 20918 krát (6 denně)
Parametry: Na ven, Na hřiště, Pohybová, Honička, S násilnými prvky
Potřeby: žádné
Klasická hra na sílu, na dech a na přetahování hráčů z jednoho týmu do druhého

Pravidla

Hra se hraje na poměrně malém hřišti rozděleném na dvě stejně velké části - úplně stačí 5 x 10 metrů na každou polovinu. Hráči se nejprve rozdělí na dvě stejně silná družstva, ale toto rozdělení není příliš důležité, protože se stejně brzy změní.

Družstva se střídají ve vysílání jednoho ze svých zástupců na lov do území protivníka. Lovec smí být vždy jen jeden a mělo by být jasné, kdo to právě je. Každý, koho se vyslaný hráč dotkne, je ohrožen transferem do druhého družstva - ledaže by se nevrátil ani lovec. Ten totiž musí po celou dobu pobytu na území nepřátele dělat 'hutututututu' atd., a to na jediný nádech - nesmí se nadechnout. Pokud mu dojde dech (většinou proto, že na něm leží / sedí horda protivníků / je jí pevně držen), sám zůstává lapen a mění tak svoji stranu. Ti, kterých se dotkl, nejsou nijak ovlivněni. Lovcovi se stačí jedinou částí těla (třeba malíčkem) dostat zpět na svoji polovinu, a už se to považuje za úspěšný návrat, proto pozor na něj.

Hra tedy většinou vypadá tak, že jeden se nadechne, vběhne do území protivníka, dělá hutututu, snaží se letmo dotknout několika protihráčů a pak rychle zdrhne zpátky. Jeho soupeři, zejména ti, kterých se dotknul, se ho snaží chytit a udržet na území, dokud se nenadechne.
 

Alternativní pravidla

: V oddíle máme (podle toho, jak tady čtu) velmi zjednodušené pravidla, ale podle mě to na efektivitě této hry přidá mnohem více):

1. Jsou jen 2 týmy (jakmile se "lovec" vrátí/vypadne, pokračuje druhý tým)
2. "Lovec" vybíhá jen jeden (pokud vyběhnou 2, oba vypadávají a na řadě je druhý tým) a má 3 možnosti:
a) těpne co nejvíce lidí (a vrátí se oběma nohama - po kotníky (když leží) - na svou polovinu) - všichni, kterých se dotkl, tak vypadávají
b) netěpne nikoho a vrátí se do své poloviny hřiště
c) přestane "tutat" => vypadává

3. "Zvěř" (nenapadá mě jiné označení v souvislosti s lovcem) má 2 možnosti:
a) snaží se "lovci" utíkat, aby je netěpl
b) chytnou "lovce" a drží ho na svém území dokud nepřestane tutat (nedojde dech/nenadechne se) - pokud se ho ale chytnou, "lovec" se jim vysmekne a doběhne za dělící čáru (musí tam mít obě nohy/oba kotníky), tak je zachráněn a všichni, kteří se "lovce" dotkli vypadávají

pozn.: Pokud je "lovec" chycen, ale podaří se mu dostat k dělící čáře natolik, že jeho tým na něj dosáhne, můžu mu pomoct - přetáhnout si ho k sobě (nesmí však překročit dělící čáru) - pokud se ale snaží pomoct a nepovede se jim to ("lovec" přestane "tutat"), vypadávají všichni členové "lovcova" týmu, kteří se ho dotkli

pozn.2: Když "lovec" těpne zvěř, zvěř ještě není vybitá, ale můžu skočit po "lovci" a držet ho na své polovině, aby se zachránila (zbytek týmu samozřejmě využívá příležitosti a pomáhá :))

pozn.3: těpnout = plácnout = dotknout


4. Žádné začtvrté není. Jednoduché 3 pravidla se kterýma si hru náramně užijete, takže velmi stručně:

2 týmy, vybíhají na střídačku, "lovec" vybíhá a snaží se potěpat co nejvíce lidí - při tom musí říkat Hututututututututututututututututututu..... nesmí se nadechnout, "zvěř" se snaží zachránit nebo chytnout lovce, jakmile se lovec vrátí/vypadne, nastupuje druhý tým. Takhle to jde pořád dokola až na jedné straně není nikdo
: hrály jsme to tak že "lovcem" bylo celé družsvo - když totiž je lovec jeden stačí 3-4 soupeři aby ho udrželi.

všichni musely vyběhnou zárověň (respektive zároveň začít "tutat") když nekoho dotáhly na svoji polovinu musel se přestat bránit a lovci tak měli možnost jít ještě pro někoho.

Podstata zábyvy byla v tom že se jeden lovec chytil s jedno obětí - a týmy se pak většinou o tyto dva přetahovali - lovci chytili lkovce, oběti obět a šlo o to kdo koho přetáhne.

Strany se střídají po kolech ale i tak je to pro obě strany vyrovnané - lovci maj limit dechu a oběti prohrávají dotknutím se podlahy soupeřova území.

ps: pokud byla obět dovlečena na území lovců, zapojuje se do hry za lovce až příští kolo (do té doby poodstoupí). obdobně lovec kterému došel dech počká až se dohraje kolo a pomámá novému týmu až tom příštím...
: Hututu-účelem Hry bylo néé zhebnou ,he statečně ,ale něco ukořistit! a Dostat za Čáru ,že...zrovna tak byla možnost poslat záchranné Komando ,když šlo o někoho VIP či větší kořist ,počet těchto Helpů byl Limitován!...kolik může útočit jednotlivců celkově...(za 1 Hru také!),ale každý musel Tutat aspoň Jednou!...řekněme při 1O na 1O...bylo celkem 2O útoků...dohodnuto...,Kdy to již bylo na Domluvě družin...a jejich taktice a síle...opět jedna ze ,,Zlatých foglarovek...,,.Marcel-OGDEN
: Toto je nase oblibena hra a dodam tyto alternativni pravidla:
1.) "lovec" nemusi byt jen jeden
2.) lovec musi stat obema nohama na sve polovine, aby se mohl nadechnout
3.) Nemusi byt pouze 2 tymy - hraci plocha se muze rozdelit treba na tretiny nebo ctvrtiny (4 tymy proti sobe jsou velice napinave =) Hraci plocha muze byt rozdelena treba na vnitrni a vnejsi kruh =)
4.) komu dojde dech - vypadava

Komentáře

: TO JE HRA CO? NAPÍ SE BRÁCHÓ:cool:
: musí se bránit násilí.(jednoho kluka tři jiní málem udusili):kladivko::)
: Tato hra je skvělá, v našem oddíle si ji všichni oblíbili.:10: We :srdce: Hutututu!!!%-)%-)%-)
: Tohle je super hra, ale je to docela masakr, už jsme zažili i pár zlomenin... :)
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!