Ostrov

Počet hráčů5moc
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 391 hodnocení77
%

Autor:
Zdroj: NEUMAN, Jan. Dobrodružné hry a cvičení v přírodě. Praha: Portál, 2000.
Zapsáno:
Zhléhnuto: 42931 krát (16 denně)
Parametry: Do místnosti, Do terénu, Pohybová, Pro zasmání, Na postřeh / šikovnost
Potřeby: žádné
Družina se zachrání jenom tím, že se celá vejde na pařez či jinou malou plochu.

Pravidla

Libreto:
Ocitli jsme se v tropickém pásmu. Putujeme pralesy a bažinami. Při přecházení široké mělké řeky nám domorodí průvodci signalizují nebezpečí. Každou chvíli hrozí útok dravých ryb. Zachráníme se, jestliže všichni rychle vystoupíme na blízký malý ostrůvek, který je tvořen dřevěným podstavcem, dlaždicí, špalkem či pařezem.

Hra:
Dá se to hrát i jako souboj družstev. Všichni se musí vejít na jeden malý pařez. Nikdo se nesmí dotýkat žádnou částí těla vody (v našem případě země) a vyhrává to družstvo, které tam vydrží déle. Pokud se zdá, že to bude trvat příliš dlouho, tak ostrov zmenšíme (v případě stání na šátku či novinách) a pokračujeme až do co nejmenší plochy.

Nebo můžeme hledat společně polohu nohou a různé možnosti držení, které nám umožní setrvat a přežít na záchranném ostrově v co největším počtu dětí.
 

Alternativní pravidla

: my ve škole ve dvojcích tancovali na novinách a dospělí a ten zbytek co už přešláp nám postupně zmenšovali taneční plochu..
: U nás na táboře hrajeme něco podobného. Oddíl dostane jednu vyřazenou celtu, na tu se všichni postaví a jejich úkolem je tuto celtu otočit vzhůru nohama (ovšem na ni ale musí stát všichni nesmí šlápnout na zem pouze se můžou brát na ramena), dříve než se to podaří udělat druhémů oddílu. počítají se šlápnutí mimo celtu jako trestné body.
: my to hrajem na židlích, ktery jsou postaveny v řadě vedle sebe - je tolik židlí, kolik hráčů a postupně jednu po druhé odebíráme ...
: tohle se dá hrát i jako tučňáci - ze začátku stojí skupinka lidí na dostatečně velkém papíře(kře) a korzují (chodí dokola dělají tučňáky).Vedoucí ovšem papír postupně odtrhává až na naprosté minimum.Tučňáci musí stále korzovat.

Komentáře

: :jedi::jedi::jedi::jedi::jedi:
: Hej to je dobry tak se aspon decka zabavej a my taky.:10::-);):cool:
: dobra hra XD:10::srdce::schizo:;-):hura::cosi::papa::-)%-):-D:mnam::cz::cool::pirat::alien::pivko::tabacek::hudba:
: rekl jsem ine hry:motorovka::plamenomet:
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!