The Matrix

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 30 až 100
Délka: Do 111 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 11. 6. 2009 v 18.23
Jedna z nejlepších honiček jakou sem kdy hrál, vřele doporučuji!!!!

Pravidla

Na začátek bych uvedl, že by vedoucí měli děckám říct něco o stejnojmenném filmu (teď se mi to nechce vypisovat :-), lépe pak pochopí pointu hry.

Ukol: dostat se ze světa Matrixu do reálného světa.

Na začátku hry dostanou dětska zapečetěný lísteček = život, na kterém je napsáno buď vyvolený nebo nevyvolený (v poměru 50:50). Na to, jestli jsou nebo nejsou vyvolení, se zatím nesmí podívat!!!

1.kolo: cca 15 min. Děcka musí získat telefonní číslo. To dostanou od klíčníků (zpravidla je jich tak 2-7, podle počtu hráčů), kteří jsou označeni velkým klíčem. Dítě k němu přiběhne a dostane kartičku s telefonním číslem. Číslo by mělo být různorodé, určitě ne třeba ve tvaru 777 888 444). Tento úkol se jim snaží zmařit Ochránci Matrixu (několik vedoucích, také podle počtu lidí: cca 15 hráčů na 1 ochránce). Ti na sobě mají sluneční brýle. Potom zde jsou i tajní ochránci (bez brýlí) ale těch je jen pár, rozhodně to s počtem nepřehánějte. Jakmile ochránce někoho chytí, musí mu dítě odevzdat život, jde s ním k Centrálnímu počítači, kde rozpečetí lísteček, a hra pro něj končí.

2.kolo: cca 30 min. Děcka už mají telefoní číslo. Tajní ochránci a klíčníci se nyní stávají telefonními budkami, Ochránci Matrixu stále chytají děcka. Telefonní budka obsahuje jenom jedno číslo (např. 5) a po stálých časových intervalech se toto číslo mění. Je potřeba se domluvit, aby všechny budky neměly stejné číslo. Děcka běhají a snaží se své telefoní číslo vytočit: doběhnou k budce a ta mu škrtne první číslo z telefonního čísla (pokud ho daná budka zrovna má, pokud ne, dítě musí hledat správnou budku), a takhle běhají až mají vytočeno celé telefonní číslo. Pak hráč přiběhne k centrálnímu počítači, rozpečetí svůj život a ukáže se, jestli byl nebo nebyl vyvolený. Pokud je vyvolený, vyhrál, pokud ne, běhal zbytečně :-D

Poznámka: i když dítě nemá život, pořád může běhat a vytáčet telefoní číslo, potom ho může dát jinému, s životem.

Poznámka pro vedoucí: Je to docela náročná hra, měli jsme 40 vyvolených a 40 nevyvolených, po prvním kole zbylo už jen 7 vyvolených :-D, rozmyslete se jestli je necháte vyhrát, nebo jim to nandáte :-D
Potřeby: klíče z kartonu pro klíčníky, sluneční brýle, označení pro telefonní budku
Hru přidal: Sniper
Zdroj nebo autor: nevím, hráli sme to na táboře :-)
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!