Potopa

Počet hráčů4moc
DelšíDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 10 hodnocení56
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 3108 krát (2 denně)
Parametry: Do terénu, Pohybová, Zážitková / inscenační
Potřeby: Pneumatika od traktoru
Na tábor se řítí potopa - je potřeba se evakuovat a vzít s sebou těžkou techniku

Pravidla

Jedná se o orvávačku hranou v týmech.
Nejlépe hned po snídani se vyhlásí, že se na tábor řítí potopa, je potřeba se okamžitě evakuovat, s sebou jen to co mají na sobě (samo nechat je převléct a vzít pořádnou obuv) a těžkou mechanizaci. Někde blízko tábora je pro každý tým připravena mechanizace - pneumatika od traktoru (je možné zvýšit zátěž více pneumatikami na družstvo, ale opravdu stačí jedna). Evakuace samozřejmě probíhá na nejvyšší bod v okolí, a to poctivě - pokud je na kopci ještě nějaká skalka, mechanizace a všichni z týmu musí být úplně na vrcholu. Tam na ně čeká velitel místa. Cestu si může tým zvolit libovolně. Ideálně všem v táboře ukážeme mapu s vyznačeným cílem, vyráží se ale okamžitě takže je třeba jen se letmo podívat kde je cíl a zapamatovat si cestu, žádné psaní poznámek nebo obkreslování mapy!
Hra má samozřejmě spoustu obměn. Může se jít na úplně neznámé místo, kdy týmy musí zjišťovat cestu a mají jen místní pojmenování kopce, nebo na známé místo a cestou ještě připravit nějaká překvapení. Např. rašelina - mechanizace se musí přenést, miny - na daném úseku musí sejít z cesty atp. Je to super na stmelení týmu, kdy tahání těžké pneumatiky lesem přes skalky je opravdu nezapomenutelný zážitek. Pokud máme pochyby o motivaci týmů můžeme do každého přidat vedoucího jako dohled a pro hecování.
Pozor na bezpečnost!!! obzvlášť při vracení se do tábora a cestách z kopce se během pár metrů pneumatika rozjede na slušnou rychlost a nedá se zastavit ani povalit!!!
 

Alternativní pravidla

: my jsme toto hrali pod nazvem Makcu-pikcu, kde misto pneumatiky dostali decka za ukol kompletne evakuovat tabor - takze z chatky museli byt do 10ti minut vystehovani a se vsim vsudy vyrazili na nejvyssi vrchol v okoli ;-)

Komentáře

: To pamilka: myslíš? :-D
: Pro mladší / slabší lze využít celé kolo od auta. Po rovné louce se s ním popere i samotná devítiletá holka, ale do kopce nebo v terénu jeden člověk nestačí.
: já bych jí přidal k našim hrám jenže v našem oddíle jsou převázně holky a ještě ne tak starý:-)
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!