Potopa

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 4 až moc
Délka: Delší
Příprava: Snadná
Zapsáno: 18. 8. 2009 v 13.16
Na tábor se řítí potopa - je potřeba se evakuovat a vzít s sebou těžkou techniku

Pravidla

Jedná se o orvávačku hranou v týmech.
Nejlépe hned po snídani se vyhlásí, že se na tábor řítí potopa, je potřeba se okamžitě evakuovat, s sebou jen to co mají na sobě (samo nechat je převléct a vzít pořádnou obuv) a těžkou mechanizaci. Někde blízko tábora je pro každý tým připravena mechanizace - pneumatika od traktoru (je možné zvýšit zátěž více pneumatikami na družstvo, ale opravdu stačí jedna). Evakuace samozřejmě probíhá na nejvyšší bod v okolí, a to poctivě - pokud je na kopci ještě nějaká skalka, mechanizace a všichni z týmu musí být úplně na vrcholu. Tam na ně čeká velitel místa. Cestu si může tým zvolit libovolně. Ideálně všem v táboře ukážeme mapu s vyznačeným cílem, vyráží se ale okamžitě takže je třeba jen se letmo podívat kde je cíl a zapamatovat si cestu, žádné psaní poznámek nebo obkreslování mapy!
Hra má samozřejmě spoustu obměn. Může se jít na úplně neznámé místo, kdy týmy musí zjišťovat cestu a mají jen místní pojmenování kopce, nebo na známé místo a cestou ještě připravit nějaká překvapení. Např. rašelina - mechanizace se musí přenést, miny - na daném úseku musí sejít z cesty atp. Je to super na stmelení týmu, kdy tahání těžké pneumatiky lesem přes skalky je opravdu nezapomenutelný zážitek. Pokud máme pochyby o motivaci týmů můžeme do každého přidat vedoucího jako dohled a pro hecování.
Pozor na bezpečnost!!! obzvlášť při vracení se do tábora a cestách z kopce se během pár metrů pneumatika rozjede na slušnou rychlost a nedá se zastavit ani povalit!!!
Potřeby: Pneumatika od traktoru
Hru přidal: Georg
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!