Na buldoky / Vředi

Počet hráčů10moc
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 59 hodnocení67
%

 
Autor:
Zdroj: skaut
Zapsáno:
Zhléhnuto: 9721 krát (3 denně)
Parametry: Na ven, Na hřiště, Pohybová, Honička, S násilnými prvky
Potřeby: žádné
Podobné ovečkám, ale větší masakr - ovečka je chycena třemi sekundami ve vzduchu.

Pravidla

Základní princip hry je stejný jako u oveček - na začátku hry jsou jeden až dva hráči buldoci a ostatní jsou ovečky. Ovečky stojí v řadě na jedné straně hrací plochy, buldoci na druhé. Na startovní signál se obě skupiny rozebíhají proti sobě, ovečky se snaží dostat se na druhou stranu, buldoci odchytat co nejvíc oveček, které se pak přidávají k nim. Nikdo se nesmí pohybovat směrem zpět, pouze kupředu.

Rozdíl spočívá v tom, že místo vlků jsou buldoci, kteří svoji kořist získají tím, že ji musí podržet 3 sekundy ve vzduchu (oběť se nesmí dotýkat žádnou částí těla země). Dobré bývá měřit potřebný čas ve vzduchu odříkáním formulky 'raz dva tři buldok!'

Další varianta (kterou zapsala miseso) spočívá v přejmenování lovců na Vředy a odstartováním hry bojovým pokřikem "Vředííí"...
 

Alternativní pravidla

: někdy se místo Buldok říká Divoký prase

Komentáře

: My to hráli na Harryho a říkali jsme "raz, dva, tři Moskomor" :D na Asterixe a Obelixe jsme měli "Říman". Dá se to použít při všem :)
: My to taky hrajeme, ale jenom se staršíma protoža ty malý by vedoucí ušlapali :D
: My jsme tohle řešili tak, že je to hra absolutně dobrovolná a drobná zranění a roztrhaná trička jsou prostě oběťmi zábavy a kdo do hry jde, musí s nimi počítat. Ale uznávám, že s malýma to dost dobře nejde.
: Po pár hrách, kdy si děcka trochu osahaly pravidla a viděly nás vedoucí, jak se umíme bránit a lézt za čáru i s deseti buldoky na zádech, začaly děcka dělat to samé a snad při každé hře začaly být potíže typu "on mě kopl, bouchl, skočil mi na ruku, škrábl" atd. Asi po čtyřech dnech jsme museli tuhle hru úplně přestat hrát a nahradit ji něčím méně drsným :) Obecně je to super hra pro kluky, pokud mezi nimi nejsou příliš velké věkové rozdíly :)
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!