Kdo, s kým, co dělali...

Počet hráčů4moc
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 130 hodnocení79
%

 
Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 18432 krát (5 denně)
Parametry: Do místnosti, Pro zasmání, Slovní, Stolní / desková / papírová
Potřeby: žádné
"Jenom" zábavná hra, při které vždy na jiný papír píšeme kdo, s kým, co dělali, kdy, kde a proč.

Pravidla

Několik papírů A5 rozstřihneme na dvě půlky (řez vedeme vertikálně) (pozn.: šetřílci, trhejte raději na tři půlky). Každý hráč dostane vzniklou půlku. Každý napíše KDO: jakékoliv podstatné jméno, vlastní jméno, slovní spojení, věc, zvíře,... třeba: kamzík, hlupák, smradlavá ponožka, fantazii se meze nekladou. Přehne papír nápisem na stůl, to znamená dozadu a pošle ho po směru hodinových ručiček. Zprava mu přijde papír druhý, tentokrát napíše S KÝM: opět platí to samé jako u kdo, jméno, věc,... třeba: s marmeládou, s tátou... Opět pošle papír po směru hodinových ručiček a přijde mu další, na něj napíše CO DĚLALI: jakékoliv slušné sloveso, např.: smažili, tancovali, radovali se,... Na další papír napíše KDE: jakékoliv místo, třeba ve škole, na pánských záchodcích, v muzeu,... Na další papír napíše KDY: To je jakýkoliv časový údaj, třeba včera, v 10:00 středoamerického času, na svatýho Dindy atd... Poslední co, hráči napíší je PROČ: Protože se mají rádi, protože bagr, protože venku prší... Důležité je, aby hráči šetřili místem, tak aby se na "nudli" papíru vešlo pod sebe 6 slov nebo slovních spojení. Hra je zakončena vhozením papírů do klobouku a slavnostním přečtením. Je to fakt vtipný, když vznikají spojení jako: Svišť s borůvkovým koláčem fňukali na zastávce MHD před Šabatem, protože Meruňka má chlupy v nose:) (to sem si vymyslela)
 

Alternativní pravidla

: Pro starší je ještě zajímavější použít dohromady tři postavy a tuto sérii kategorií:
JAKÝ - KDO - S KÝM - KDE - KDY - CO DĚLALI - PROČ - pak přišla třetí postava, kdo? - a něco řekla, co? - a co z toho vzniklo?

Komentáře

: poo
: Ještě před KDO JAKÝ. :cz:
: My toto taky hrajeme a někdy takhle děláme i básničky:
nejdřiv se napíše jakákoliv věta, a ta se pošle dál. Pod to se napíše rým na tu větu a ta první se zahne. A pak už se jede dál.
Vznikly nám z toho docela zvláštní příklady, např: dám ti facku, ty jeden klacku, dostaneš facku, ty zpropadenej fracku, nebo byl kůň ten šel v tůň, sedlo a tůň.... :)
: "Trhejte na tři půlky" je fakt dokonalý:)
Všechny komentáře...




Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!