Barskydy

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 7 až 20
Délka: Do 111 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 19. 7. 2007 v 20.31
Podobné hry
 
hustá vorvávačka (kradení hlíny, odpalování kolíku, bláto a kopřivy)

Pravidla

Cíl hry: zábava, prožívání drsné mužnosti

Motivace: Tak kluci, viděli jste ten film "Statečné srdce" - ty skoti tam? Tak teď si zahrajeme hru, kterou hrajou kluci ve Skotsku, aby se poznalo, kdo uz je chlap :)

Prostředí ke hře: louka nejlépe velmi lehce podmáčená (ale jen trošku, ne moc) - dřevěnej kolík by měl jít zabodnout asi tak 5cm rukou. V těsné blízkosti hodně vysoké kopřivy nebo nějakou bažinu. Doporučuji vybrat louku, kde nikomu nebude vadit, že mu louku někdo trošku zvoral.

Příprava: každý z hráčů si vyrobí odpalovací klacek - průměr 4-8 cm délka 1m. Na jednom konci zorstřit do špičky. Vedoucí vyrobí tři špačky (do zásoby) 5cm x 20cm z tvrdého dřeva, které nepraskne.

Rozestavení hráčů pro hru: hráči se rozestaví na louce v kruhu s rozestupem 3-4m. Každý si své místo označí do země zapíchnutou větvičkou.

Cíl hry: získat co nejvíce hlíny (hlínu shromažďuje každý hráč na svém místě označeném větvičkou). Hlínu je možné získavat pouze z míst protihráčů.

Průběh hry: Vedoucí začíná hru. Vybere si toho komu nadhodí špačka (nesmí sousedovi). Řekne jeho jméno. Sousedi z bezpečnosti poodstoupí. Vedoucí nadhodí jako při baseballu. A nyní záleží jestli došlo k odpalu špačka, pokud ne tak kdo udělal chybu.

Chybný nadhoz: mimo pálku, pod kolena, nebo nad rameny. Nahazuje se spodem.
Chybný odpal: Odpalující se nedotkl vůbec špačku svým odpalovacím kolíkem.

Situace po nadhozu: Pokud je špaček odpálen (nebo tečován) jde pro něj nadhazovač. Pokud špaček odpálen není jde pro něj ten, kdo udělal chybu. Ostatní mohou krást hlínu u toho, kdo hledá v kopřivách špaček. Krást mohou jen do té doby než se dotyčný hledající hráč vrátí.

Situace po návratu hledajícího: ten kdo má špaček (hledající z minulého kola) si vybere komu nadhodí a jede se znova.

Pravidlo I - kradení: krade se jen u toho, kdo je pryč od svého místa a hledá.

Pravidlo II - zabírání děr: jestliže si ten, kdo krade nevšimne vracejícího, a včas se nevrátí k svému místu, může mu vracející zabrat jeho místo pokud o něj má zájem (je tam více hlíny). V tom případě nastane chaos a každý si může zabrat jakékoli místo. Když se vše usadí, řekne se STOP a od této chvíle mají jamky či kopečky nové majitele.

Pravidlo III - zapomenutý odpalovací kolík: pokud kdokoli zapomene ležet na zemí svůj odpalovací kolík, může mu ho někdo z hráčů zahodit hoodně daleko a on má pak za povinnost najít svůj kolík, případně špaček - každopádně se od té chvíle kope u něj a ne u toho, kdo hledá špačka.

Pravidlo IV - přenášení hlíny: je zakázáho nosit v tričku, pouze v kapsách a rukou.

Bezpečnost:
- je to fak nebezpečná hra
- skoro pokaždé se stanou nějaké malé nehody (i když dbáme velmi na bezpečnost). Tzn. když nebudete dávat bacha - může se stát průšvih
- když se odpaluje všichni sledují, aby se stihli uhnout
- sousedí odpalujícího ustupují - špaček je nevypočitatelný
- když se ryje hlína, nikdo tam nestrká pracky. Když se nabírá hlína, tak nikdo neryje. (kdo to porušuje, varovat a pak zahodit klacek)

PS: nemusíte mít strach, že je to složitý - letos to pařili i páťáci a náramě se jim to líbilo

Přeji Vám krásné prázdniny s vypečenýma hrama.
vášnivý hráč Vojtta.
Potřeby: Několik sekyrek nebo nožů na výrobu klacků
Hru přidal: Vojtta
Zdroj nebo autor: salesianská chaloupka 1989
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!