Vláčky

Počet hráčů1535
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 28 hodnocení66
%

 
Autor:
Zdroj: WikiHerka - herka.deka.cz
Zapsáno:
Zhléhnuto: 6865 krát (2 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Pohybová, Chodička / strategická
Potřeby: Herní peníze, suroviny, označení vagónků
Transport Tycoon naživo aneb doprava zboží sem a tam, ochrana před lupiči a vydělávání spousty peněz

Pravidla

Příprava: V hracím území je situováno cca 5 nádraží a 1 depo. Nádraží jsou opatřena dostatečně velkými cedulemi, jsou vybavena dostatečným počtem lístečků s nápisy "Uhlí", "Dřevo", "Lentilky" a "Lidé". Každé nádraží je vybaveno svým ceníkem. Ceníky je potřeba sestavit globálně, aby byly v rovnováze. Dále budeme potřebovat dostatečný počet cedulí "Osobní vagón", "Nákladní vagón", "Ozbrojený vagón" a "Lokomotiva" (tyto cedule si případně mohou hráči vyrobit sami) a spoustu "peněz".

Vlastní hra:
Na nádražích se obchoduje s 3 základními surovinami - uhlím, dřívím a lentilkami a dále mezi nádražími cestují lidé (to vše je reprezentováno lístečky, nebomůžete hrát se skutečnými surovinami - jen pozor na ztráty lentilek). Každý hráč představuje jednu z následujících částí vlaku - lokomotivu, nákladní vagón, osobní vagón či ozbrojený vagón. Vagóny mají různé funkce, avšak sami o sobě se nemohou mezi nádražími pohybovat - na to potřebují lokomotivu. Jedna lokomotiva utáhne max. 4 vagónky a vláček se musí pohybovat tak, že se všichni jeho členové drží za ruce. Lokomotiva nesmí vyložit vagónek mimo nádraží. Nákladní vagónek smí převážet suroviny (vždy jen jednu) a vydělává na tom, že na jednom nádraží levně koupí a na jiném draze prodá. Osobní vagón převáží lidi - u lístečku je vždy napsáno, kam lidé jedou a kolik z toho bude peněz. Je tedy na rozdíl od nákladního vagónu přesně určeno, kam musí dojet. Ozbrojený vagón zajišťuje ochranu před lupiči. Vlak, který nemá ozbrojený vagón, může být přepaden lupiči a ti oberou jeho členy buď o nějaké peníze nebo jim seberou náklad.

Kromě nádraží je na území též depo, ve kterém všichni začínají. Pokud už někoho nebaví být tím čím je, může se v depu nechat za symbolický poplatek přestavět na něco jiného. Do depa a z depa mohou vagónky jezdit bez lokomotivy.

Jak probíhá hra: Nákladní a osobní vagónky vydělávají přímo obchodováním na nádražích. Lokomotivy vozí za smluvní ceny vagónky mezi nádražími a ozbrojené vagónky si nechávají platit za to, že jezdí s nimi. Základem hry je právě ono smlouvání - kdo koho sveze, kam se pojede a hlavně za kolik.


Variace:
* Pokud chceme hru udělat zajímavější, můžeme zavést pravidlo o zrádných ozbrojených vagóncích. Pokud lupič přepadne vláček, který má ozbrojený vagón, tak se s ním může domluvit, aby vláček zradil a nechal lupiče provést krádež. Lupič se pak s ním o lup podělí.
* Pro zpestření můžeme zavést různé prémie. Nádraží můžou v omezeném množství prodávat různé prémiové věci: velký vagón na jedno použití (uveze víc nákladu), bojový vagón (mohou potom okrást lupiče), štít (chrání normální vagónek jednou před lupiči) atd.
* Vzhledem k tomu, že během hry se většinou po chvíli vytvoří stálé vláčky a tudíž se moc nesmlouvá, lze zavést následující pravidlo: Vláček může jet ve stejném složení maximálně 3 krát po sobě.
* Po konci hry hráčům zůstanou peníze, které vydělali, takže je možné uspořádat dražbu - můžeme dražit různé cukrovinky a podobné.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

Nikdo hry neokomentoval.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!