Křížkem rovně, s a bez, tik a tak

Počet hráčů5moc
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 28 hodnocení33
%

 
Autor:
Zdroj: Mamka a taťka
Zapsáno:
Zhléhnuto: 3816 krát (2 denně)
Parametry: Do místnosti, K ohni či posezení, Slovní, Na inteligenci / paměť
Potřeby: žádné
3 hry, u kterých hráč musí přijít na klíč

Pravidla

U všech tří her (jsou si velmi podobné) se hráči posadí tak, aby na sebe dobře viděli, nejlépe do kruhu.

Křížkem rovně
Vedoucí hry všem oznámí, že každý hráč bude postupně říkat křížkem/rovně. Dále řekne, že je to určeno klíčem - úkolem hráčů je odhalit klíč.
Hráči tedy postupně tipují - křížkem nebo rovně. Vedoucí je opravuje podle klíče: tím je poloha nohou vůči sobě. Jsou buď zkřížené (křížkem) nebo jsou rovně. Během hry může několikrát polohu nohou změnit, nesmí to ale dělat příliš nápadně.
Hra končí, když už na to všichni přijdou.
Ke zmatení hráčů je možné použít tužku - různě ji obracíme a hráči si ze začátku myslí, že závisí na poloze tužky.

S a bez
hra na zcela stejném principu. Zde je klíčem s a bez úsměvu - předáváme tužku s úsměvem nebo bez něj.
Obměna - s jídlem v puse nebo bez jídla v puse (může být také v ruce, pokud při hře nežvýkáme) - doporučuji hrát bez tužky :-)
S úsměvem a bez úsměvu, ale podle človeka před námi - toho, kterému předáváme tužku.

Tik a tak
Stejně jako předchozí hry, ale s hodinkami na ruce (tik) či bez hodinek (tak). Nevýhoda - hodinky mohou být schovány pod rukávem, navíc v dnešní době už hodinky nenosí tolik lidí jako dříve, tudíž se může stát, že nikdo nebude mít hodinky a hra bude nepoužitelná. Také pokud hodinky během hry nesundáte, máte pořád tik- je to nápadnější než u předchozích her.
 

Alternativní pravidla

: Na koho se dívá lžíce??
posílá se lžíce, ten kdo ji momentálně dostane hádá na koho se dívá lžíce. Samozřejmě je tam někdo, kdo zná princip: Lžíce se dívá vždy na toho co první promluví po větě "Na koho se kouká lžíce?"
: další takovou hrou je i PŘES TYHLE KLÍČE SE DÍVÁM AŽ NA MĚSÍC, je to v podstatně to samé. Pravidlo pro to abyste se "dívali" je že musíte říct dík nebo díky nebo něco takového když dostanete klíče do ruky. ten kdo díky neřekne tak se "nedívá".:jupi:

Komentáře

: jeste znam "kone" rukama se bubnuje do stolu a pak se zepta napr. "kolik slo koni?" pocet je vzdy podle slov pouzitych v otazce, takze 3, "a ted?" = 2..., decka nejdriv hledaji system v bubnovani :)
nebo "co si by sis s sebou vzal/a na opusteny ostrov?", klicem jsou inicialy jmena, takze ja, Paja M. si muzu vzit treba popcorn a medveda :)
: to je úžasná hta :) znám to s nebo bez a pak to a koho se ívá lžíce :D hráli sme to na táboře a děcka jsou vždycky pomateni a všelijakými způsoby hledají řešení :) Doporučuju při nudných večerech
: heli,nejsi sama ja to taky vubec nepochopila:-?:-?:-?:-?
: Ja znam teda verzi "Križom nekrižom" - podava se nejakej predmet, krizom/nekrizom rika jak davajici, tak prebirajici. Jde o polohu rukou i nohou - oboje nezkrizene = krizom, ruce nebo nohy zkrizene = nekrizom, oboje zkrizene = krizom... Takze potom hraci rikaji: "Beru krizom, davam nekrizom"
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!