Mínóův labyrint

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 0 až moc
Délka: Neurčitelná
Příprava: Náročná
Zapsáno: 1. 9. 2014 v 13.18
 
Hráči se stávají hrdiny, kteří mají za úkol projít labyrintem, porazit hrozného Mínotaura a zas se dostat ven do bezpečí. Kombinace několika herních principů do jednoho příběhu.

Pravidla

Hra pro jednotlivce či dvojice.
Jejich úkolem je projít labyrint, najít a porazit Mínotaura a pak se zas z labyrintu dostat do bezpečí na Krétské pobřeží.

Na hru vyráží jednotlivci či dvojice v pětiminutových intervalech, na začátku dostanou přečíst úvodní zprávu:
Na ostrově Kréta vládne zlý král, který navíc ve svém paláci skrytém za spletitým labyrintem, schovává hrozného tvora – Mínotaura. Je to člověk s býčí hlavou, pro kterého král nutí poddané, aby mu každých sedm let posílali sedmero lidí, které Mínotaurus sežere.
Nyní se konečně několik hrdinů vydalo na Krétu, učinit tomu přítrž. Vy jste jedním z nich. Abyste se dostali do paláce, potřebujete projít labyrintem, který je hluboko v podzemí...


Následuje část "Temný labyrint".

Temný labyrint
Temný labyrint je bludiště z provázků, které je vytvořené v lese mezi stromy (viz hra Ariadnina nit), ale tak, že se větví - vždy od stromu mohou (ale zdaleka nemusí) vycházet dvě i více cest. Některé cesty jsou tedy slepé, jiné se stáčí do kruhu a vrací zpět. Ale jedna z nich je správná a vede na konec bludiště.
V bludišti jsou na různých místech pověšené na provázcích různé předměty (čepice, hřeben, baterka...). Jsou tam proto, aby alespoň trochu usnadnily orientaci. Ve snazší variantě hry jsou tyto předměty rozmístěny pouze na správné cestě a ne na slepých odbočkách.
Na konci bludiště stojí organizátor, který těm, kdo jej projdou, řekne, ať si sundají šátky.

Projitím bludištěm se hráči dostali do Krétského paláce, kde mají najít, kam král schoval Mínotaura. Následuje bloudění palácem, hra typu Gamebook naživo.

Bloudění palácem
Organizátor, který hráče odchytil na konci temného labyrintu, jim dá mapku s rozmístěním stanovišť a informuje je o pravidlech, hlavně zdůrazní, že se nesmí číst stanoviště v jiném pořadí, než v tom, v jakém je posílá příběh.

V příběhu se hráči dostanou k Mínotaurovi (organizátor s maskou a papírovou koulí na provázku stojící v kruhu). Mínotaurus a hráči jsou vybaveni papírovou koulí na provázku, návod na jejich výrobu a princip boje najdete ve hře Pevnosti.
Mínotaura porazí (viz příloha) a on je pak informuje, že mají jít na číslo 27, které je na okraji lesa, kde je natažené druhé bludiště - pokud jím projdou, dostanou se ven z labyrintu, na Krétské pobřeží.

Světlý labyrint
Tímto labyrintem se neprochází se zavázanýma očima a je vytvořen z vlasce, jinak vypadá stejně jako temný labyrint. Neměl by být tak velký a složitý a nejsou na něm navěšené předměty. Na jeho konci není člověk, ale pouze cedulka, že jsou nejlepší, vyhráli, a mají se přesunout do cíle (kdyby byl na konci vlascového bludiště člověk, velmi by to hráčům pomohlo v orientaci).

V cíli je jednotlivci/dvojici stopnutý čas a je jim zadán poslední úkol: řekněte co nejvíce věcí, které si pamatujete, že byly v temném labyrintu.

Hru vyhrál každý, kdo úspěšně labyrintem prošel a porazil Mínotaura (což by s mělo každému podařit). Jinak pokud potřebujete sestavit nějaké pořadí, můžete hodnotit podle:
*času
*počtu věcí, které vyjmenují (zde mají výhodu ti, kdo bloudili hodně)
*toho, kolik jim Mínotaurus ubral životů

V příloze najdete mojí upoutávku na hru a celou část Gamebooku.


P.S.: Ve hře volně zaměňuji slova "bludiště" a "labyrint", i když vím, že to není to samé, tak se s tím smiřte. Ve skutečnosti se jedná o bludiště, ale slovo "labyrint" mi prostě zní lépe.
Potřeby: provázek, šátky na oči, různé předměty (viz pravidla), mapky se stanovišti, vytištěná stanoviště, obálky/připínáčky/provázky/lepenka (tj. něco na rozmístění stanovišť), stopky, vlasec, papírové koule na provázku, maska Mínotaura
Hru přidala: Pampeliška
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!