Kam v soudu den

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 10 až 20
Délka: Delší
Příprava: Náročná
Zapsáno: 27. 2. 2017 v 20.45
 
Hra na motivy knihy Deset malých černoušků. Zabere několik dní. Skupinka nových známých a postupně ubývají...

Pravidla

Vedoucí sestaví seznam hráčů a přidělí jim postavy popsané v příloze role. Hráči se budou možná zlobit, neboť jim nebudou sympatické činy jejich role, je však třeba, aby se do svých postav vžili. Snad, pokud jim bude sympatická jejich povaha, budou jim schopni odpustit jejich prohřešky.
Dále určete vraha (stačí ho seznámit s jeho posláním ve stejnou dobu, jako dostane svou roli), ten bude mít roli jako všichni ostatní, ale bude se snažit je zlikvidovat. Dostane příručku pro vraha, kde bude, jak to má udělat. Vrahem by měl být jedinec lstivý a při hře devatenácti a více hráčů taky silný. Vrah to má hodně těžké a bude potřebovat podporu vedoucích a personálu (např kuchařek)

Když budou mít všichni hráči role, pozvěte je na seznámení. Připravte příjemnou atmosféru (sporé osvětlení, občerstvení eventuelně hudba). Zde se hráči seznámí. Když se každý představí, nechte ještě chvíli konverzaci probíhat a pak zhasněte. Ozve se hlas, který začne předčítat obžaloby (popsané v příloze obžaloby). Následně zase rozsviťte a kurátor hry, řekne hráčům následující:
"Nachází se mezi vámi vrah a vy jste nejspíš jeho budoucí oběti. Nedejte se! Budete-li mít nějaké podezření, sdělte ho tady mně, pokud bude někdo označen za podezřelého aspoň 4/5 z vás, zemře, máte jen jeden hlas, ale můžete měnit u koho je, zatím není u nikoho. Způsoby vraždy mohou být různorodé. Kdykoliv někdo zemře, oznámím vám to, stejně tak ve většině případů to budu já, kdo oběti sdělí, že je mrtvá, hra začíná zítra (pravděpodobně se vše bude odehrávat večer), hodně štěstí!"
Následně se hráči rozejdou a na svých ložích naleznou báseň: Dvacet malých skřítečků, nachází se v příloze Báseň.

No, a pak už se to rozjede. Vrah začne vraždit podle instrukcí v příručce (ta se sice jmenuje Příručka pro vraha, ale je stejně tak nezbytná pro kurátora). Vždy při nejbližším společném setkání po uvědomění oběti o tom, že je mrtvá, kurátor hráčům oznámí oznámení vztahující se k příslušnému způsobu vraždy, jen tvar XY? zamění za jméno role oběti. Nic víc ani nic méně sdělovat nebude. Dále má vrah tři životy, tj. tři možnosti selhání a/nebo odsouzení, je-li odsouzen, jeden život ztratí, nic se nenahlásí a obžaloby na jeho osobu se smažou. Měl by stihnout do konce pobytu všechny zabít. Pokud do té doby zemře, nebo to nestihne prohrál.

Podrobnější informace jsou v příručce pro vraha. Ještě upozornění: Pořadí rolí nehraje roli. Doporučuji použití Jana Hrobaře (někteří ho budou podezřívat protože je soudce) a Karla Hynka (básník). Dost možná bude také potřeba udělat z některých mužů ženy a z žen muže. Domnívám se, že u většiny rolí by to mělo jít bez problému.
Potřeby: jedlá soda, papíry v příloze, běžné vybavení táborových vedoucích
Hru přidal: Hobit
Zdroj nebo autor: ČCE
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!