Poirotiáda

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 4 až 20
Délka: Do 111 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 22. 3. 2017 v 07.45
 
Vyšetřete případ metodou slavného detektiva!

Pravidla

Příprava
Vedoucí připraví osm stanovišť. Na každém bude jeden z nich. Sedma stanovišť symbolizují svědky a policejního detektiva, hráči je budou vyslýchat. Na posledním stanovišti bude Spravedlnost. Přečtete hráčům původní příběh (je na začátku přílohy) a vysvětlíte jim pravidla, nutné je, aby hráči věděli, že jim svědkové mohou lhát (vrah se k vraždě pochopitelně nepřizná). Hra může začít!
Průběh hry
Hráči budou chodit vyslýchat svědky, mohou se ptát na otázky ano/ne, dále na otázky: kdy, kde, kdo, jak, co ,proč. Pokud se hráči zeptají svědka na informaci, kterou na papíře nemá, je třeba, aby jim řekl: "nevím", o tom by hráči měli předem vědět. Mohla by totiž nastat situace, že si jeden svědek vymyslí informaci, kterou nemá napsanou ve své verzi a druhý svědek ji popře. Každý svědek zažije zajisté okamžik, kdy bude vyslýchán více detektivy najednou. Žádný problém. V kladení otázek se budou střídat. Dále by hráči měli mít společné zázemí, kde budou moct konzultovat své poznatky.
Jakmile nabude některý hráč dojmu, že už ví, kdo je vrah a co v případu šlo, přijde za Spravedlností a svou verzi jí poví. Jelikož je tento případ specifický, Spravedlnost se ho zeptá na některé další důležitá fakta, které do své žaloby nezahrnul. Pakliže je zodpoví správně, pošle ho na lavici vítězů, odpoví-li špatně, pošle ho na lavici oslů a pokud pouze správně určí vraha pošle ho někam mezi lavice.
Hra končí v okamžiku, kdy bude na lavici vítězů alespoň třetina hráčů (v tomto případě všichni vyhráli), nebo když už budou všichni sedět, je jedno kde.
Potřeby: vytištěné papíry z přílohy
Hru přidal: Hobit
Zdroj nebo autor: ČCE
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!